Poradíme ti, ako sa starať o intímne partie počas horúcich letných dní. Vďaka týmto 4 tipom znížiš riziko výskytu infekcii a nepríjemného pocitu.

Voda

Na umelých kúpaliskách je tvoje telo vystavené pôsobeniu mikroskopických húb, plesní a kvasiniek, ktoré vyvolávajú povrchové ochorenia kože, nechtov, vlasov a slizníc a prejavujú sa úporným svrbením. Ide najmä o rôzne typy dermatitíd, urologické aj gynekologické infekcie. Ženy z kúpalísk najčastejšie „chytia“ kvasinkovú infekciu alebo zápal močových ciest. Preto sa po kúpaní odporúča  prezliecť do suchého a neostávať v mokrých plavkách. Infekciám sa dá zasa vyhnúť tým, že sa budeš kúpať len na kúpaliskách, ktoré schválil Úrad verejného zdravotníctva SR. Tie by mali byť bezpečné.

Bielizeň

V lete by si nemala nosiť priveľmi tesnú a nepriedušnú bielizeň. Pokožka tak nemôže dýchať, zaparuje sa a vznikajú rôzne zdravotné problémy. Nohavičky typu „tanga“ radšej nechaj v šuplíku a miesto nich daj prednosť naturálnej spodnej bielizni z organickej bavlny, napríklad od slovenskej firmy Creéme. Tvoja pokožka sa ti za to určite odvďačí a životné prostredie tiež. Značka Creéme totiž vyrába ekologickú módu, ktorá má minimálny dopad na životné prostredie.

zdroj: unsplash.com

Šport

Miluješ pohyb a cez leto si ho chceš užiť na sto percent? Ak sa však nebudeš cítiť komfortne, fyzickú aktivitu si nebudeš môcť naplno vychutnať. Ako sme už spomínali, výber spodnej bielizne je veľmi dôležitý. Nikdy netráv v spotenej spodnej bielizni dlho času. Preto sa vždy po fyzickej aktivite, alebo aj popri nej, radšej prezleč do suchého. Intímne partie by mali byť vždy v čistom a suchom prostredí. A ešte jeden tip, spodnú bielizeň per vždy v práčke minimálne pri teplote 60 stupňov. Nikdy neper spodné nohavičky spolu s vrchným oblečením.

Hygiena

V  horúcich mesiacoch by si mala viacej dbať na intímnu hygienu. Nie je vhodné používať farbené a parfumované vložky alebo toaletný papier. Odporúčame zvoliť 100 % bavlnené eko vložky. Ak používaš tampóny, po pobyte vo vode si ich vždy hneď vymeň. Ani kozmetické prípravky určené pre intímne partie, ako sú spreje, deodoranty, gély, púdre, ale aj spermicídne prípravky sa v rámci prevencie infekcii a zápalov ženských orgánov neodporúčajú. Radšej zvoľ prírodné prípravky na intímnu hygienu napríklad od značky Navia, Mylo či Salos. Intímne partie umývaj minimálne raz denne, nepoužívaj špongiu ani rukavice, aby si neodrela jemnú sliznicu intímnych partií. Stačí sa umývať rukou.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.