Neverila som na lásku na prvý pohľad. Aspoň nie do okamihu, keď si do môjho života vstúpil. Aj dnes si viem spomenúť na deň, keď som ťa spoznala. 
Keď si môj život zmenil od základov. Keď si vo mne vyvolal tie nečakané pocity, ktoré som doposiaľ nikdy nepoznala.

Už od prvého dňa nášho spoznania sme si rozumeli. Vždy sme si mali čo povedať. Nikdy medzi našimi konverzáciami nenastal tichý (trápny) moment ako sa mi to stávalo pri niektorých ľuďoch.
 Pri tebe som sa vždy cítila sama sebou. Nemusela som sa pretvarovať na niečo, čo som nikdy nebola. Od prvého dňa si sa stal pre mňa veľmi blízkym, ktorý v mojom živote chýbal. Najlepší kamarát, s ktorým som sa mohla podeliť o všetko. Vždy si ma vypočul. Stál pri mne v dobrých a ťažkých časoch. Dokázal si ma rozosmiať pri rôznych maličkostiach. A neskôr, keď som to vôbec nečakala som sa do teba zamilovala.

Zamilovala sa do môjho najlepšieho kamaráta. V hlave sa mi zrazu nahromadilo toľko otázok. Je to správne? Sú náznaky ako búšenie srdca, zasnený pohľad, nečakaný úsmev, keď si sa nečakane zjavil náznakom práve toho, že by som k tebe mohla niečo viac cítiť? Mám ti o svojich citoch povedať? A čo ak nebudú opätované. Zmení sa medzi nami niečo? Budeš ma mať aj napriek tomu rád? Chcela som byť opatrná, ale na druhú stranu som to potrebovala zo seba dostať. Potrebovala som sa ti s tým zdôveriť. Povedať ti naozaj pravdu. Aj napriek všetkým obavám z toho, že by som ťa stratila si sa zachoval tak ako som si najskôr nemyslela. Ako pravý džentlmen. Neznenávidel si ma, naopak, keď si dobre spomínam, bol si príjemne prekvapený. A od toho dňa si myslím, že sa medzi nami všeličo zmenilo. Stali sme sa voči sebe ešte prístupnejší. Začali sme si ešte viac dôverovať. Viac si veriť. Rok čo rok, mesiac čo mesiac sa to medzi nami viac prehlbovalo. A ja som ťa pomaličky čoraz viac spoznávala.photo-1469507473730-27c7f11e4527foto: thoughtcatalog.com

Nepopieram, že to niekedy medzi nami škrípalo. Našli sa mesiace, keď sme spolu neprehovorili. Keď som si hovorila, že možno pri sebe potrebuješ.. zaslúžiš niekoho lepšieho než som ja. Niekoho pri kom by si bol šťastnejší.
Nepopierám, že sa vyskytli v mojom živote ľudia, ktorý sa ma snažili “dohovoriť”. Chceli mi prehovoriť do duše, že nie si pre mňa. A hoci mi z toho bolo neskutočne zle, ťažko na duši, aspoň mi to otvorilo oči a zistila som, kto sa skrýva pod maskou ozajstného priateľa. 
A vieš, čo bolo z toho úplne najlepšie? Že, keď som skutočne nevládala a myslela si, že padám na to skutočné dno, prišiel si a zachránil si ma.

Myslím, že sme si prešli rôznymi skúškami. Možno nás v živote budú čakať nové. Možno ľahšie, možno ťažšie. Ale o tom to práve je. Práve z nášho vzťahu som sa naučila, že trpezlivosť, úprimná dôvera a viera medzi dvoch ľudí, ktorí sa úprimne ľúbia a láska sú základom vzťahu. Ak tieto štyri veci dokonale fungujú, nepremôže dvoch ľudí vôbec nič. Žiadne zlé jazyky. Žiadny zlí ľudia.

A teraz so smelosťou po tých rokoch, čo sa poznáme ti poviem, že zbožňujem tie stránky, ktoré som postupom času v tebe objavila. Starostlivosť o svojich blízkych. Spoľahlivosť v každej situácií.Vypočutie a dôveru.Vieš na mne uhádnuť, keď nemám náladu. Keď sa potrebujem zdôveriť s niečím čo ma ťaží, môžem bez všetkého prísť za tebou. Zbožňujem to, že keď sa zhovárame o rôznych veciach, vždy dospejeme k rovnakému názoru. S nikým som si nikdy nebola tak podobná.V nikom som sa nevidela ako v tebe. Nikto mi doposiaľ nedal takú silu, ktorú mi zakaždým dávaš, keď som smutná alebo mám pocit, že nevládzem. Som šťastná, že ťa mám. Šťastná, že si prišiel do môjho života a ja vďaka tebe mohla zistiť, čo slovo láska znamená.

A viem/verím, že raz, keď nastane ten pravý čas a budeme obaja pripravení urobiť nový krok – novú etapu do nášho života. Vojdem do kostola v bielych šatách a pri oltári, keď sa kňaz bude pýtať, či si ťa zoberiem, poviem bez váhania ÁNO. 
 A keď si budeme vravieť sľuby poviem niečo v tomto duchu.

Si to najlepšie čo ma postretlo. Si niekto kto nepobláznil len moju hlavu a srdce, ale aj mňa samu. V živote sme zažili krásne aj ťažké chvíľky a bude ich určite veľa, ale viem že spoločné prekonáme všetko. Pretože naša láska je tak silná, že ju nedokáže zlomiť nikto. Zrodila sa z nás dvoch, lebo sa obaja úprimne milujeme. Som ti vďačná za tak veľa v živote, čo si mi dal a stále dávaš. Ale na samom začiatku si mi dal niečo, čo sa nedá kúpiť za peniaze ani ničím vydobyť. Dal si mi to najvzácnejšie. Dal si mi pocit byť milovanou. Jednoducho, dal si mi seba.

foto: thoughtcatalog.com

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating