Okrúhle narodeniny so začiatočnou číslicou 3 ti už pomaly klopú na dvere? Chytá ťa z toho panika alebo si svoj život užívaš? Nech je to akokoľvek, určite ťa posledné roky, už ako dávno dospelej osoby, niečo naučili. Kým budeš mať naozaj 30 rokov, mala by si si uvedomiť zopár vecí. A my ti ich chceme pripomenúť.

Nie všetci budú v tvojom živote navždy

Počas života stretneš mnoho ľudí. Okrem rodiny sú to rôzni známi, priatelia, spolužiaci, kolegovia alebo lásky a každý z nich ti niečo prinesie, no nie všetci s tebou ostanú navždy. Niektorí s tebou strávia významné obdobie, no potom si dáte zbohom a vaše cesty sa rozdelia.

Tak to ale má byť. Ľudia okolo nás sa neustále menia podľa toho, v akej fáze sa nachádzame a s kým sa aktuálne cítime dobre. Nemôžeme pri sebe nikoho na silu držať. No ver, že ak niekto dôležitý odíde, prenecháva tak svoje miesto novému.

Z pádov a sklamaní sa musíš poučiť

Raz si hore a raz dole. Po smiechu býva plač a po dlhom období šťastia aj chvíľa smútku. Práve o tom to celé je. No ťažšie chvíle neber ako nejakú pomstu osudu či trest od Boha. Ber to ako príležitosť poučiť sa z nej a byť silnejšou osobou. Všetko zlé obráť na dobré. Mala si 30 rokov čas na to, aby si to pochopila.

Pozeraj vždy na seba

Nič nie je dôležitejšie, ako ty sama. Preto sa nepozeraj na to, či ťa iní odsudzujú, ohovárajú alebo ťa v niečom nepodporujú. Oni nie sú ty a preto nemôžu byť namiesto teba šťastní. Nedovoľ im zničiť ti sny či brzdiť ťa v ceste, po ktorej si sa rozhodla ísť. Na konci dňa je to stále iba o tebe a tvojich pocitoch.

Aj po 30-tke môžeš nájsť lásku

Takmer 30 a stále single? No a? Už nie sme v časoch, kedy sa 17-ročné ženy vydávali, lebo sa to patrilo. Dnes máš toľko možností! Láska kvitne naozaj v každom veku a preto sa absolútne nepokúšaj trápiť pre to, že ty si svojho princa ešte nenašla. Neexistuje zákonom určený čas na to, dokedy by si to mala stihnúť!

Stále máš dosť času na to, aby si bola šťastná

Keď máš 30 rokov, život nekončí. Nejde len o to, že si stále môžeš nájsť pravú lásku, ale môžeš zmeniť celé svoje bytie. Nie si žena pred dôchodkom, ktorá má obavy zo zmeny, pretože je na to už príliš „stará“ či je „neskoro“.

Nebaví ťa práca? Odíď. Nie si spokojná vo vzťahu? Odíď. Túžiš precestovať svet? Do tretice, odíď. Choď do vlastného biznisu, venuj sa aktivitám, ktorým si vždy chcela, … na nič nečakaj. Ži. Si v tom najlepšom veku.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.