Je úžasné mať okolo seba ľudí, na ktorých sa môžeš spoľahnúť a radi ti vždy pomôžu postaviť sa znova na nohy. Slovo ďakujem patrí stále medzi čarovné slovíčka, a preto ho používajme smelo. Okrem klasickej formy poďakovania existuje mnoho ďalších spôsobov ako poďakovať. V tomto článku spomeniem pre mňa tie najbližšie.


Zabudnutý odkaz na stole

Prekvap kamarátku či kolegyňu milým odkazom. Napíš  naň krátku ďakovnú formulku alebo jednoducho iba ďakujem a dokresli smajlíka. Zaručene funguje aj odkaz vytvorený z pier či iných kancelárskych potrieb. Nájdený odkaz vyčarí milý úsmev.

fdaf6d722770878958a8935e7f19e880

foto: pinterest


Káva pre teba

Je milovníčkou kávy? Poďakuj jej expresnou donáškou kávy do práce či do školy. Niekedy nám čas nedovolí vysedávať na kávičkách, avšak popíjať ju počas práce či prednášky nie je nikde zakázané.37e73908fd4337b85fd92998024cbc4afoto: pinterest


Veselé GIF-ko

Pracuješ zväčša na notebooku? Vytvor jej vtipné poďakovanie prostredníctvom makeagif.com a pošli jej to. Určite ju to nielen pobaví, ale aj poteší.


Spoločný obed

Pozvi ju na obed. Nielenže spolu zaženiete hlad, ale budete mať čas prebrať aj iné veci ako prácu či školu. Pozor, obedové prestávky máme zväčša každá obmedzené, sledujte si čas 😉

food-salad-restaurant-person-mediumfoto: pexels


Podaj pomocnú ruku

Nestíha tvoja kolegyňa pred odovzdávaním projektu? Pomôž jej. Určite to ocení a váš pracovný vzťah alebo kamarátstvo to prehĺbi. Koniec koncov z teba neubudne a jej sa uľaví, keď pocíti, že na to nie je sama.

startup-photos-mediumfoto: pexels


Pochváľ ju pred ostatnými

Povedz o jej kvalitách na porade, či v skupinke kolegov čakajúcich pri kávomate. Dobré chýry sa šíria rýchlo a zaručene poteší človeka, keď počuje na seba chválu od iných.

people-coffee-tea-meeting-mediumfoto: pexels

Ak máš zaužívané nejaké ďalšie praktiky originálneho poďakovania, spomeň ich v komentároch. Rada si ich prečítam nie len ja, ale aj ostatné čitateľky 🙂

cover foto: pinterest

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife