cvičenie vo fitku
Unsplash/Yulissa Tagle/Jacob Bentzinger

Posilňovňa je miestom, kde sa stretávajú nadšenci športu a zdravého životného štýlu. Každý má vlastné spôsoby a rutinu. Cvičenie vo fitku je inšpiratívna vec, no robíš všetko správne? Niektoré omyly ti dokážu spôsobiť problémy, o ktorých ani nesnívaš.

Rozcvička

Kto v dnešnej dobe nepotrebuje rozcvičku? Je dôležité zahriať svoje telo na začiatku tréningu. Občas postačí pár minútové kardio alebo dôkladné natiahnutie svalov. Rozcvičku však v žiadnom prípade nevynechávaj … Ani ak nestíhaš. V opačnom prípade si môžeš napríklad natrhnúť šľachu alebo sval. Čo je bonusom, po rozcvičke môžeš dosiahnuť lepší výkon.

Žena sa rozcvičuje
zdroj: Pexels/Mikhail Nilov

Špinavý uterák

Do fitka si vždy zober čistý uterák. Nezáleží na tom, či si ho mala raz alebo dvakrát, vždy si vezmi z domu nový kus. Sušíš si ním spotenú tvár a ak nechceš mať problémy s akné, neber tento tip na ľahkú váhu. Tvojej tváre by sa nemalo dotýkať nič, čo nie je stopercentne čisté. Pre istotu si môžeš do tašky pribaliť aj jeden uterák navyše. Nikdy nevieš, kedy sa ti zíde.

Rovný chrbát

Cvičenie vo fitku nie je vôbec jednoduché. Aj preto by mali začiatočníci prv osloviť osobného trénera. Dbať na rovný chrbát je rada nad zlato. Začiatočnícka nevedomosť ti môže spôsobiť problémy nielen s chrbticou. V zrkadle si môžeš odkontrolovať, či pri cvičení držíš vzpriamený postoj.

Ako si vypracovať guľatý zadok?
zdroj: Pexels/Ruslan Khmelevsky

Prekombinovaný tréning

Je možné, že po dlhom čase strávenom vo fitku nevidíš žiadny rozdiel. Možno je dôvodom práve prekombinovaný tréning. Aj 4 cviky ti stačia k tomu, aby si sa cítila dobre a aby si splnila požiadavky na daný deň. Udržuj to v jednoduchosti, no s väčším presvedčením a trvaním.

Nepoužívaš uterák

Používanie uterákov sa stalo pravidlom počas nedávnej pandémie. V obľube však zostalo dodnes. Uterák si polož na stroj, na ktorom budeš cvičiť – najmä na taký, kde si opieraš chrbát. Postaráš sa tak o hygienické prostredie. Často na strojoch zostane pot a odumreté kožné bunky po zvyšných ľuďoch, ktoré ale ty voľným okom nevidíš. Po cvičení vo fitku môže tvoj chrbát postihnúť akné a možno si ani doteraz nevedela jeho dôvod.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Ricarda (@ricikne)

Voda medzi tréningom

Piť pomedzi jednotlivými cvičeniami je základ. Hydratácia ťa prenasleduje doslova na každom kroku. Pri športe, keď sa neobvykle príliš potíš, tvoje telo vyplavuje vodu, a tak ju musíš nejakým spôsobom dopĺňať. Nezabúdaj preto na pitný režim.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieFitness