unsplash/Clay Banks

Premýšľala si niekedy nad tým, prečo muž častokrát nemá záujem o vážny vzťah? Čoho sa obáva, keď doň len tak nechce vstúpiť? Nuž, ak ťa to zaujíma, chlap sa prirodzene strachuje, aby nebol ďalší, ktorý sa ocitne v područí ženy… A čo ešte? Toto ťa možno prekvapí!

Nadovšetko miluje svoju partnerku, teda, tak jej to aspoň hovorí, a predsa sa mu v mysli nôti labutia pieseň za druhými ženami. Mužovi jednoducho chýba dobrodružstvo bez hraníc plné nových erotických zážitkov alebo intímnych hier. Čo si budeme klamať!

I keď môže byť vďačný za jednu poriadne skvelú partnerku, hlavou sa mu honí nejedenkrát myšlienka, či by predsa len nebolo lepšie neostať tým bohémom. Obavy nastávajú aj pri pomyslení, či drží za ruku tú, s ktorou naozaj spoločne zostarne. Hoci ľúbi, pocit neistoty sa v ňom hlási. Pre muža je omyl z lásky skutočne veľká obava.

Vedela si, že je štatisticky dokázané že slobodný chlap má omnoho viac kamarátov ako ten zadaný? Dovolenky, výlety a… Keď je vo vzťahu, pomaly ale isto všetko absolvuje so svojou polovičkou. Tu opäť prichádzame na ďalší kameň úrazu a na smutný okamih, ktorým sa muž zaoberá. Koľko priateľov mu ostane a žiaľ, ktorých bude musieť zo svojho zoznamu škrtnúť.

View this post on Instagram

И она то палкой в меня тыкает, и орет: "Ну, давай же!". То кричит: "Успокойся, от тебя обжигаюсь пламенем!". То спокоен я, словно я детский бассейн. То захлестывает ее волнами моего настроения, как в пять утра море, у берегов песчаных. Она от меня то первым лучом солнечным — прячется. То в объятья ко мне, как в океан бросается, словно маленькая. А я просыпаюсь. То холодный, как бриз на рассвете, мягок приятен и безобиден. То ветрами гонимым, пламя извергающий, неутомимым, неугомонный, несносный, не управляемый. Смерч, ураган, максимальная сила кипения: она то боится меня, то мной умиляется. "Ну успокойся" – кричит же, и от меня обороняется. Вроде стих, обнимается: "Давай не будем, – говорит, – больше ругаться… " Lionheart© @fog_lionheart #author #writer #prose #relationships #hurricane #storm #feelings #sun #dawn #sea #pool #flame #love

A post shared by Lionheart©/Екатерина Чернева (@fog_lionheart) on

Do vážneho vzťahu sa mu taktiež veľmi nechce, keď si nie je istý, či bude vzorným otcom v budúcnosti. respektíve, či zvládne úlohu byť starostlivou hlavou a či vie ponúknuť svojej žene snov to, čo si zaslúži. Možno ti to príde smiešne, ale aj týmto sa veru mužská populácia zaoberá. Presne toto v ňom prebúdza rozhodnutie, že lepšia voľba pre neho je sloboda. Žiadne záväzky, minimálne starosti… Ak by sme to mali teda celé zhrnúť, obavy spočívajú najmä v tom, že pri predstave, ako sa mu zmení život vo vzťahu, ho desí. Pretože vzťah nie je len o zábave, tu sa už zodpovednosti nevyhne.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating