Žena sa opiera o muža
Unsplash/Roberto Nickson

Aj keď sú vzťahy naozaj rôznorodé, všetky spájajú isté veci, ktoré jednoducho musia fungovať. Okrem vzájomnej dôvery, rešpektu, komunikácie či spoločných záľub, medzi dvoma ľuďmi musí horieť aj iskra. Tá má naozaj rôzne podoby – na začiatku je to plameň, ktorému sa nedá odolať, neskôr je viac intímnejšia a hlbšia. Po rokoch zmení tvár, no vždy tam je. Ale čo so vzťahom, v ktorom je milovanie ozajstný problém?

Buď to v posteli nefungovalo už od začiatku alebo prišli problémy až časom, možno spoločne s istým stereotypom. To, ako oživiť milovanie, sme s tebou už rozoberali v našom minulom článku TU. Ale čo ak si nájdeš partnera, s ktorým je všetko dokonalé, no akonáhle dáte dole oblečenie, neviete sa zladiť?

Čo ak sú vaše pohyby priam smiešne a výsledok katastrofálny? Ako dlho vydržíš byť v tomto smere nespokojná?

Dvojica leží na zemi
zdroj: Pexels/Maria Ovchinnikova

Alebo skôr neuspokojená?

Nemôžeme si nič nahovárať, pravdou je, že intímny život ovplyvňuje celkový vzťah viac, než sa zdá. Frustrácia zo spálne sa prenesie aj do ďalších sfér a to dusno medzi vami pocítite. Sú len 2 možnosti, ako sa z toho dostať skôr, než sa úplne odcudzíte. Buď sa rozísť ešte v dobrom alebo s veľkou trpezlivosťou a odhodlaním pracovať na tom, ako sa dá vaše milovanie zlepšiť.

Šteklivé rady sú pre tých, ktorí už zažívajú nudu, no to zrejme nie je váš prípad, pretože vy ste si ešte neprešli všetkou tou zábavou. V prvom rade je potrebné zahodiť všetku hanbu a otvorene hovoriť o tom, čo by ste chceli zmeniť, čo sa vám (ne)páči, čo máte radi. Na zahodenie nie je ani pomoc odborníka v poradni. Nemáte sa čoho báť, nezainteresovaný človek vám môže pomôcť odblokovať daný problém.

Silueta páru, ktorý sa bozkáva
zdroj: Pexels/Loc Dang

Milovanie je čerešničkou vzťahu

Ak si sem prišla nájsť odpoveď na otázku, ako sa vyrovnať so vzťahom, v ktorom milovanie nefunguje, potom si musíš uvedomiť isté fakty. Bez neho je puto medzi vami slabšie. Aj keď si povieš, že sa s tým zmieriš, po čase ťa to bude trápiť viac a viac. A teda, je veľmi malá šanca, že sa s tým naučíš žiť a nebudeš chcieť hľadať uspokojenie inde. Keď ti na vašom vzťahu záleží, potom riešte problémy ihneď, neposúvajte ich na neskôr.

Nie je to len o spojení vašich tiel, ale aj duší. Možno k sebe nepatria tie, a preto sa nedokážu zladiť ani vaše telá. Kým nenájdete kľúč k tomu, ako ich odblokovať, budete sa len trápiť. A čo je hlavné, nikdy sa s tým naozaj nevyrovnáš.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating