Stalo sa ti niekedy, že si sa lepšie cítila s kamoškou, ktorá k tebe vedela byť aj zlá viac, ako s kamoškou, ktorá bola vždy iba milá? Nuž, kamošky, ktoré vedia byť brutálne úprimné a občas ťa pravdou zarazia sú tie, ktoré sa o teba skutočne zaujímajú. Toto priateľstvo by si si mala udržať.

Kamoška, ktorá ťa zámerne dostala do situácie, ktorú neznášaš ti možno nechce robiť zle. Iba chce, aby si sa konečne prekonala. Kamoška, ktorá ti na rovinu povie, že v tých šatách nevyzeráš dobre, nechce, aby ťa ostatní ohovárali. Nevyšle ťa von v niečom, čo ti naozaj nesedí.

Príklad z vlastnej skúsenosti: s kamoškou, ktorá sa šla vydávať sme boli skúšať svadobné šaty. Zatiaľ, čo zvyšné 2 družičky ochkali nad každými šatami, ktoré si dala na seba, ja som jej na rovinu povedala, že v nich vyzerá ako šľahačková torta. Nevesta si šaty nevybrala, pretože k nej neboli všetky družičky úprimné, odsúhlasili by jej zrejme aj záclonu z okna a ona si nevedela vybrať. Hádaj, koho si zobrala na druhú skúšku šiat? Samozrejme iba mňa.

Skutočné priateľky sa na nič nehrajú. Sú úprimné a povedia ti na rovinu to, na čo by sa iné neodvážili. Nemyslia to zle, aj keď to v tebe spočiatku zlý dojem vyvoláva. Záleží im na tebe a na tvojom budúcom šťastí.

Pravda občas bolí, no chceš mať pri sebe priateľku, ktorá je k tebe neúprimná? Ktorej je jedno, že si kvôli tomu debilovi zničíš život, pretože sa neunúva upozorniť ťa na to, čo sa o ňom pošuškáva? Nie je zlo ako zlo.

Ak ti skutočne neubližuje, iba ťa viac posilní. Pozri sa hlbšie na to, pri akých ľuďoch máš zo seba lepší pocit.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.