instagram/couplegoals

Ak by ti niekto položil otázku Čo je láska, ako by si odpovedala? Zamýšľala si sa niekedy nad tým, čo je jej podstatou? A vôbec, dá sa opísať slovami ako nejaká definícia? Ja myslím, že určite nie. Pretože ju tvorí tak veľké spektrum vecí, že sa to ani nedá. No najmä, pre každého znamená niečo úplne iné.

Poznáme lásku, ktorú vidíme vo filmoch. Tá býva komplikovaná, no vždy si nájde svoju cestu a rozprávke zazvoní zvonec. V reálnom živote však vtedy jej príbeh iba začína. Pretože láska nie je len o tom, že sa majú dvaja radi a rozhodnú sa byť spolu. Až od tej chvíle sa môže ukázať, čo to slovo naozaj znamená.

Láska je totiž skrytá v každom okamihu dňa, v každej maličkosti, ktorú jeden pre druhého robia. V skutočnom živote láska znamená stáť bok po boku naozaj aj v zlom. Znamená podporovať jeden druhého, rešpektovať svoje názory a mať rovnaké hodnoty.

Znamená však aj hádky, bolesti a sklamania. No ak ich spolu dvaja neprekonajú, nikdy tam nebola. Tá skutočná podstata lásky. Ona nie je skrytá iba v pekných slovách a zaľúbených fotografiách na sociálnych sieťach. Ukáže sa, keď do vzťahu príde búrka.

Láska v skutočnom živote znamená, že máš po boku niekoho, kto ťa pozná dokonale a miluje ťa aj napriek tvojim zlozvykom. Že je tu niekto, kto ťa dokáže rozosmiať a o malú chvíľu úplne vytočiť. Niekto, na koho myslíš celý deň, s kým sa dokážeš rozprávať celú noc, ale aj v tichosti sedieť vedľa neho a pritom byť spokojná.

Láska v skutočnom živote znamená mať človeka, ktorý ťa nesklame, o ktorého sa môžeš oprieť a cítiť, že všetko je úplne v poriadku.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating