instagram/twotrends

Sú vzťahy, ktoré všetci obdivujú a túžia po tom, aby aj oni raz našli spriaznenú dušu, s ktorou by mohli zažiť to, čo vidia u iných. A potom sú tu také, nad ktorými ostatní iba krútia hlavou. Aj keď ich do toho nič nie je, majú mnoho otázok a nedokážu prejaviť pochopenie. Čo robiť v situácii, keď tvoj vzťah ostatní odsudzujú?

Nechápem, čo na ňom vidí! Prečo s ním vlastne je? On sa k tebe vôbec nehodí.

Možno aj ty počúvaš na svoju adresu podobné vyjadrenia. Našla si si niekoho, s kým si si sadla, koho máš úprimne rada a nebojíš sa hovoriť o láske. Lenže tvoje kamošky či rodina s tebou nadšenie vôbec nezdieľajú. Majú pravdu alebo sa vo vás mýlia?

Môžu mať na to mnoho dôvodov. Medzi najčastejšie patria: vysoký vekový rozdiel, iná kultúra, rozdielna spoločenská vrstva, výzor (na ktorom nezáleží, no aj tak máš podľa iných na „lepšieho“) jeho osobné problémy, ktoré si zbytočne berieš na svoje ramená či jeho nie príliš ružová minulosť, … ono, súdiť človeka, ktorého nepoznáme osobne, je veľmi ľahké.

O to väčšie prekvapenie príde, ak sa do niekoho, kto môže byť tvojmu okoliu tŕňom v oku, zamiluješ. Láska sa nedá ovládať ani zastaviť. Jednoducho sa stane a my si nevyberieme kedy, kde a pri kom pocítiš motýliky v bruchu. Ak môžeš povedať, že prvotné pobláznenie pominulo a ty ho stále ľúbiš, potom je to vážne.

A presne tento fakt by tvoji blížni mali akceptovať. Azda sú oni dokonalé ľudské bytosti a ich partneri sú ako z katalógu?! Keď ťa nechcú podporiť, keď neberú váš vzťah vážne, potom to nie sú ľudia, ktorých by si si mala držať blízko seba. Popros ich, aby vás rešpektovali alebo nechali na pokoji. Nech si vyberú.

Musia si uvedomiť, že ich názor nič nezmení. Ak sa máš na tom vzťahu popáliť, tak sa tak stane. Bude to tvoja voľba a tvoje ponaučenie. No nikdy nepočúvaj názory druhých, ak ti tvoje srdce našepkáva niečo iné. Prísť o lásku kvôli (v podstate) ničomu, to je to najhoršie. Kým si tvoje kamošky budú užívať rodiny, ty budeš sama, pretože si dala na ich „rady“. A nie na svoje. A to hádam nechceš, však?

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating