Zabíja lásku

Láska je krásna, pokiaľ sa o ňu dvaja ľudia snažia a pracujú na nej. Keď sa o ňu prestanú starať, začne vyprchávať. Toto je 5 jedov, ktoré ničia vzťahy. Ak o ten svoj nechceš prísť, vyhni sa im.

Láska občas bolí, no to, čo bolí najviac, je zlé správanie toho druhého. Dávaj si pozor na niektoré veci, pretože ti môžu zničiť vzťah, ktorý už nezískaš späť.

Zrada a klamstvá

Keď do vzťahu príde nedôvera, klamstvá či zrada, celý vzťah začne mať rýchly spád, ktorý bude smerovať k rozchodu. Aj napriek tomu, že sa nevera dá odpustiť, nezabúda sa na ňu.

Takýto jed v podobe nevery, dokáže zničiť všetko krásne, čo si si s partnerom budovala. Chceš zistiť, či ťa partner podvádza? V našom článku TU sa dozvieš o signáloch, ktoré ti potvrdia, že je v tom aj niekto tretí.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa ODZADU SK (@odzadu.sk)

Nedostatok času

Ako sa hovorí, kto chce, čas si nájde, a to platí aj vo vzťahu. Každá z nás má občas príliš veľa povinností a nestíha nič, avšak ani tie netrvajú večne a čas sa vždy dá nájsť, keď to človek chce. Ak sa partnerovi nebudeš venovať alebo on tebe, budete sa navzájom vzďaľovať, pretože práve nedostatok času zabíja lásku.

Mobilný telefón

Medzi jedy, ktoré zabíjajú lásku, patrí aj telefón, pretože na ňom ľudia trávia viac času, ako je potrebné. Vzťah sa stáva nezdravým vtedy, keď namiesto toho, aby ste sa rozprávali a túlili, pozeráte do mobilu. Telefón je dobrá pomôcka, avšak môže aj ublížiť.

Sociálne siete
zdroj: Unsplash/Solen Feyissa

Sebecké správanie

Sebecké správanie nepatrí do vzťahu, pretože ho môže úplne zničiť. Ak s niekým tvoríš pár, zrejme toho dotyčného miluješ, a teda by si nemala byť sebecká. V láske sa musíš pozerať na potreby obidvoch a nielen na tie svoje. Pamätaj, láska nie je o tom, čo mu vezmeš, ale naopak o tom, čo mu dáš.

Kritizovanie a ponižovanie

Možno si to niekedy neuvedomuješ, no kritizovanie partnera zabíja lásku a môže to postupne viesť až k rozchodu. Chlap pri sebe potrebuje ženu, ktorá mu verí a ktorá ho vo všetkom podporuje, nech sa deje čokoľvek. Namiesto ponižovania ho povzbudzuj a daj mu najavo, aký je úžasný.

Vzťah sa nevytratí hneď, ale postupne. Slová, ktoré povieš, možno ľutuješ, no nezabúda sa na ne. Láska je vtedy krásna, pokiaľ na nej obidvaja pracujú a chcú ju zlepšiť. Ak ho miluješ, staraj sa oňho a nesprávaj sa k nemu tak, ako si nezaslúži.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating