Keď sa zaľúbim, často strácam hlavu, zabúdam, kto som a čo vlastne od života chcem. Stratím sa v láske, ktorá ma zvyčajne na konci „vypľuje“ úplne stratenú a zmätenú. Skončím s pocitom menejcennosti, pretože za celý vzťah som si nenašla čas rozvíjať seba a niečo sa o sebe dozvedieť.

Po rozchode som sa presne takto cítila. Za rok som sa však o sebe stihla toho veľa naučiť a aby som predišla rovnakým pocitom po prípadnom ďalšom vzťahu, rozhodla som sa spísať si fakty o sebe. Poznatky, ku ktorým som prišla vnútornými monológmi sama so sebou, ale aj sledovaním svojho správania v spoločnosti.

  • Som otvorený, spoločenský typ, ktorý sa rád smeje. Som rada obklopená ľudmi a zábavou,smiechom a hudbou.
  • Mám konzervatívne názory, avšak som ochotná prijať a zvážiť aj názory iných. Viem sa na problém pozrieť z oboch strán. Dokážem byť ľudská a viem pomôcť.
  • Dokážu ma potešiť maličkosti. Vďačnosťou za veci, ktoré prijímam od života dokážem zvýšiť ich reálnu hodnotu.
  • Snažím sa vždy myslieť pozitívne. Verím, že každý človek má v mojom živote nejaký význam, zmysel, prečo sa pritrafil do cesty práve mne a má mi niečo ukázať, niečomu ma naučiť. Všetko je v živote pripravené tak, aby to končilo mojím šťastím, ak si tak nastavím svoje myslenie.
  • Podnetná debata ma obohatí viac ako prepitá noc.

Som hodnotná bytosť. Nemusím sa báť, že skončím sama. Zaslúžim si to najlepšie. To isté platí pre každú z vás. Spíš si veci, ktoré si na sebe objavila a považuješ ich za výnimočné. Nájdeš tak rovnováhu a len tak ľahko ťa niečo nerozhádže. Nie, ani nový chlapec. Urči si cieľ, ktorý  budeš za každých okolností nasledovať. Mojím cieľom je dobro, šírením lásky sa dobro rozmnožuje. Chcem konať tak, aby som mala naokolo seba usmiatych a duševne bohatých ľudí a v duši mier a pokoj.

foto: elitedaily.com

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife