Instagram/annchristiiiin

Určite to poznáš aj ty – neopodstatnený strach z toho, že ťa priateľ nemiluje, nechce s tebou zostať, podvádza ťa a napokon ťa opustí. My ženy máme „skvelú“ schopnosť myslieť na to najhoršie a vytvárať si v hlave katastrofické scenáre, ktoré vychádzajú len z toho, čo by bolo, keby.

Neustále sa strachujeme o to, či sú jeho city skutočné a z jeho strany potrebujeme, aby nás o tom neustále presviedčal a dokazoval nám, že je to pravda. A pritom zo slov a činov vidíme, že jeho láska je úprimná a skutočná.

Ibaže niektorí muži nemajú radi takéto opakovanie. Ak by ťa nemiloval, asi by ti to nedával najavo. Namiesto toho, aby si potrebovala slová uistenia, by si mala konečne pochopiť, že ťa priateľ miluje. Keď sa prestaneš nevysvetliteľne a bez dôvodu báť, tvoj život, ale predovšetkým samotný vzťah, sa zmení k lepšiemu.

V prvom rade budeš môcť konečne žiť v prítomnosti. Budeš si môcť užívať každý jeden moment bez toho, aby si musela myslieť na budúcnosť a na to, čo sa stane, ak zostaneš sama. Prosím ťa, prestaň sa takto týrať, pretože ak na to budeš stále myslieť, môžeš si to dokonca privolať. Vieš, že sila príťažlivosti naozaj existuje.

Vymeň obavy za radosť z každej chvíle strávenej so svojou polovičkou. Užívajte si jeden druhého, robte veci, ktoré vás bavia a snažte sa o to, aby váš vzťah neskĺzol do stereotypu. Ak sa budete o to snažiť obaja, budete sa mať spolu veľmi dobre. Teš sa aj z maličkostí.

Teraz už budeš môcť byť sama sebou. Doteraz si sa možno hrala na niekoho iného, pretože si sa bála, že sa mu takáto nepáčiš a že ťa opustí. Ak budeš autentická, bude ťa milovať ešte viac. Budete k sebe otvorení a úprimní, čo dokáže prehĺbiť a skvalitniť každý jeden vzťah.

Pokús sa teda vyhýbať zbytočnej dráme a namiesto žiarlivostných scén sa ho snaž prekvapiť a potešiť. Nevyčítaj mu niečo, čo vôbec ani neurobil a len sa o to v tvojich myšlienkach pokúšal. Zamerajte sa na to, aby vám spolu bolo dobre a aby ste zistili, čo vám robí radosť.

Keď sa prestaneš báť toho, že by to malo medzi vami skončiť, objavíš skutočné čaro, ktoré so sebou vzťah a úprimná láska prinášajú. 

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating