thoughtcatalog.com

To je otázka, na ktorú som sa pýtala samej seba v poslednej dobe dosť často. Čo ak ma vyhodia zo školy, čo ak si nenájdem prácu, čo ak sa so mnou rozíde priateľ a mnoho ďalších. Ver mi, že som ich mala v hlave dosť veľa.

Potom som si uvedomila. Dievča, ži pre prítomnosť a dôveruj si. Sebadôvera je jeden zo základných pilierov, vďaka ktorým budeš šťastnejšia, úspešnejšia a spokojnejšia. Dôveruj vo svoje schopnosti, v samú seba. Je to to najlepšie a jediné, čo môžeš pre seba urobiť.

Takže, ak sedíš v kúte a bojíš sa vyjsť na svetlo spoznať nových ľudí, získať nové skúsenosti, prichádzaš o to najpodstatnejšie a to o život. Ja viem, že je to ťažké ver mi.

tumblr.com tumblr.com

Každá z nás sa neustále porovnáva s ostatnými ženami, ktoré vidíme dennodenne v reklamách, billboardoch, na internete. Sme nespokojné, že máme väčšie boky, rovné vlasy, krátke vlasy, malé oči, veľké oči a takto by som mohla ešte pokračovať a to je chyba.

Dnešný svet je v tomto hrozne ťažký, pretože ak sa ty s nikým neporovnávaš tak si porovnávaná inými. Ja sama počúvam z každej strany: „ Ja v tvojom veku som mala manžela a tri deti„ alebo „Ja v tvojom veku som viedla úspešnú firmu“ a začnem sama o sebe pochybovať.

Omyl. Vždy sa snaž sústrediť  na svoj život, ži ho tak ako ho chceš žiť ty. Tvoj život je tvoja cesta nezabúdaj, že máš len jeden život. Si skvelá, krásna a neboj sa byť výnimočná. Máš rovné vlasy? No a čo? Máš väčšie boky? No a čo? Si múdra, vtipná, dobrá, usmievavá a to je to najdôležitejšie.

Nezabúdaj na to kým si, neporovnávaj sa s inými, buď taká aká chceš byť, rob veci, ktoré ťa robia šťastnou, buď s ľuďmi, ktorí ťa vedia rozosmiať, ži život aký chceš žiť. Iba ty to vieš ovplyvniť. Začni práve teraz. Začni si veriť a svet bude patriť iba tebe.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife