Čírová, Skoncová, Alagič
Instagram/mariacirova/jasmina_alagic/sonaskoncova

Chceli niekomu pomôcť, no doplatili na to! Známe Slovenky – Alagič, Skoncová, Čírová i Koščová, ale aj mnohí „obyčajní“ ľudia, sa stali v posledných dňoch obeťami nechutného podvodu. Ako informuje Nový čas, známe tváre chceli využiť silu sociálnych sietí na dobrú vec, no boli zatiahnuté do podfuku, a tak prišli o svoje peniaze.

Instagram neslúži len na to, aby sa tam ľudia predvádzali so svojimi dokonalými životmi. Mnohé profily nás motivujú, inšpirujú, a ako už dobre vieme, keď sa spoja sily, vedia sa diať veľké veci. To je aj prípad pomoci tým, ktorí to potrebujú. Už neraz sa ukázalo, že sa Slováci vedia spojiť a vyzbierať pekné sumy peňazí. Prosba pre malého Viktora, ktorý trpí nevyliečiteľnou chorobou, kolovala sociálnou sieťou aj v posledných dňoch.

Soňa Skoncová
zdroj: Instagram/sonaskoncova

Mnohí prišli o svoje peniaze

Ľudia na Instagrame zdieľali zbierku pre chorého chlapčeka, ktorá sa dostala aj k našim celebritným tváram. Do zbierky sa zapojila Soňa Skoncová, Jasmina Alagič Vrbovská, Mária Čírová či Katarína Koščová. Zrejme nielen ony prispeli peniazmi na nákladnú liečbu. Ako sa však ukázalo, celé to bol len podvod. Na účte sa nazbieralo síce 24-tisíc eur, ale Viktor ich neuvidí. On totiž neexistuje.

Daný profil so zbierkou totiž využil fotografiu chorého chlapčeka, ktorý sa volá Oliwier a pochádza z Poľska. „Neznášam klamstvá a podvody. Keď nemám niečo dvadsaťkrát overené, nezdieľam. Mne sa rozum zastavuje, čoho sú ľudia schopní,“ vyjadrila sa Mária Čírová.

Instagram/mariacirova
zdroj: Instagram/mariacirova

Ľudia sa budú báť pomáhať

Verím, že ľudia neprestanú podávať pomocnú ruku. Verejnosť nemôže prestať dôverovať charitám a zbierkam, aj keď je smutné, čo sa udialo,“ vyjadrila sa Soňa Skoncová, ktorá tiež poslala peniaze.

Aj napriek takýmto podvodom však treba naďalej pomáhať. „Ľudia pomáhajú absolútne cudziemu človeku z peňazí, ktoré niekedy sami potrebujú. Ja si pri pomoci vyberám portály, ktoré majú overených ľudí,“ hovorí Jasmina.

Jasmina Alagič
zdroj: Instagram/jasmina_alagič

Zdroj: cas.sk

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieŠoubiznis & Hot News