Pixabay/icsilviu

Sociálne siete sa stali našou každodennou súčasťou. Môže sa preto stať, že naše správanie na Facebooku či Instagrame ovplyvní aj fungovanie nášho vzťahu. Najmä v prípade, ak sa jeden z nás dvoch nespráva tak, ako by sa mal.

Stalo sa ti, že už viackrát si si všimla, ako tvoj priateľ lajkuje alebo komentuje fotky iných žien? Je to v poriadku alebo sa to dá považovať za istú formu podvádzania? Predtým, než urobíš unáhlené závery, by si si mala ujasniť nasledovné veci.

Čo sú to za ženy?

Ide o známe tváre šoubiznisu, ktoré lajkuje každý alebo o ženy z jeho okolia, s ktorými sa môže kedykoľvek stretnúť? Ak ide o prvý prípad, nemusíš to brať tak tragicky, pretože takéto fotky majú tisícky reakcií. Často ich lajkujeme automaticky.

Ak však ide o jeho kolegyne alebo kamarátky, zbystri pozornosť. O aký typ komentárov ide? Ak o bežné veci, ešte to nemusí skončiť katastrofou, no ak si všimneš flirtujúce komentáre plné podpichovania alebo chválenia vzhľadu, maj sa na pozore.

Bolo to jednorazové alebo sa to opakuje pravidelne?

Ak si všimneš jeden komentár za čas, je to v poriadku. Ak sa však komentovanie opakuje pravidelne a nedajbože pri rovnakých ženách, je najvyšší čas to riešiť. Ak by si sa opýtala iných kamošiek, takéto vypisovanie s podtónom flirtu môžu považovať za miernu formu nevery.

Prešlo to z komentárov aj do správ?

Nechceme ťa nabádať k tomu, aby si mu liezla do mobilu. Môžeš sa ho to na rovinu aj opýtať, no ak si chceš byť istá, pozri sa, či si s tými ženami nevymieňa aj správy. Ak to ostane v rovine komentárov, ešte nemusí byť nič stratené. Akonáhle sa takéto typy viet premietnu aj do súkromnej konverzácie, môžu vzniknúť vo vašom vzťahu problémy.

Ako sa na sociálnych sieťach správaš ty?

Predtým, než frajera budeš odsudzovať, pozri sa aj na seba. Ako sa na sociálnych sieťach správaš ty? Nezvykneš tiež komentovať príspevky iných mužov? Ak by došlo medzi vami k hádke, mohol by ti to tiež vyhodiť na oči.

Je vo vašom vzťahu všetko v poriadku?

Úprimne sa zamysli nad tým, ako je na tom váš vzťah. Je medzi vami všetko v poriadku alebo to trochu škrípe? Ak sú medzi vami nezhody, partnerovo správanie môže naznačovať aj to, že mu niečo vo vzťahu chýba. 

Dôležité je o všetkom sa porozprávať. Nestalkuj ho, ale opýtaj sa ho, čo týmto lajkovaním a komentovaním sleduje. Buďte k sebe úprimní. Dospieť môžete len k dvom záverom – buď na svojom vzťahu popracujete, aby ste nemali potrebu robiť takéto veci alebo pôjdete obaja svojou vlastnou cestou. Obidve verzie sú v poriadku.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating