pár pri západe slnka

Nevera nie je obľúbenou ženskou témou. Stále však existuje a názory na to, čo tolerovať a čo nie, sa celkom líšia. Aj napriek tomu nie vždy ide len o s*x. Emócie sú ďalším dôležitým faktorom. Isté veci v zdravom vzťahu nemajú čo robiť. Ktoré to sú?

Ako môže vyzerať nevera?

Flirtovanie s inými ženami cez správy

Je milé mať spoločných priateľov, ktorí váš vzťah podporujú a posúvajú. Stretávať sa a komunikovať s inými ľuďmi je určite zdravé a potrebné pre psychohygienu.

Čo však s prípadom, keď si tvoj partner vypisuje s inými ženami? A o to viac, keď im posiela fotky, smajlíky s pusinkami, srdiečka, volá ich napríklad „zlatko“ a podobne. Prípadne im vyvoláva a usmieva sa do telefónu. Je to jedna z vecí, ktoré by sa mali považovať za neveru. Flirt cez telefón a pikantné správy v žiadnom prípade nepatria do zdravého vzťahu.

nevera
zdroj: Pexels/ROMAN ODINTSOV

Časté návštevy klubov

Nejde o to, ak si chlap raz za čas vyjde s kamarátmi a skončia v nejakom bare či klube. Časté návštevy nočných klubov sú však iné. Tvoj partner by sa nemal chodiť bez teba zabávať takmer každý týždeň. A ak to robí a nechce, aby si mu robila spoločnosť, jednoznačne na tom niečo „smrdí“.

Zrejme tam robí niečo, čo by sa ti nemuselo páčiť. Skús sa ho na to priamo opýtať alebo sa naňho spýtaj kamarátov. Možno budú vedieť niečo viac a hoci ti zrejme ublíži to, čo ti povedia, ver tomu, že to bude bolieť menej, ako keby to spravil po svadbe, prípadne potom, čo by si mu porodila deti.

Aj v tomto prípade by si však mala brať ohľad napríklad na jeho vek. Ak je mladší a ešte sa chce vybúriť, neber to v zlom. Vo vzťahu je prvoradá dôvera a ak v klube naozaj nerobí nič nekalé, pokojne ho tam pusti. Veď ty aspoň budeš mať chvíľku pre seba a on sa vyventiluje v spoločnosti kamarátov.

Láska a milovanie
zdroj: Unsplash/Claudia Love

Bozkávanie

Niekto je k tomuto ľahostajný a bozkávanie s iným človekom berie za malé pošmyknutie, no nie priamo neveru. Iní sú ale hákliví aj na to. Pravdou je, že každopádne by si mala bozkávanie považovať za podvádzanie. Ide totiž o formu fyzickej intímnosti a splynutia, ktorá môže vytvoriť hlbšie pocity, niečo romantické alebo posteľových hrátok.

Tiež to narúša dôveru a je tam pocit zrady. Bozkávanie prekračuje hranice priateľstva a vstupuje do oblasti romantických vzťahov. Neber to teda na ľahkú váhu.

V TÝCHTO prípadoch by si ale neveru nemala odpúšťať. Ak teda rozmýšľaš nad tým, či sa s partnerom rozísť, poradí ti priamo odborníčka.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating