pexels.com

Dnešný svet je plný ľudí, ktorí sa snažia ostatných presvedčiť o svojej pravde. Snažia sa nám nanútiť ich vlastné názory, ich predstavy o živote. K niektorým veciam  ľudí prinútiť dokážeš, k iným nie.

Manipulujú nás marketingové spoločnosti, aby sme si kúpili produkty, ktoré vôbec nepotrebujeme.

Ľudia nás dokážu zmanipulovať, aby sme uverili lži.

Kúzelník nás vie prinútiť uveriť v mágiu jeho trikov.

Na svete existuje veľa vecí, do ktorých dokážeme ľudí zmanipulovať. No v skutočnosti neexistuje človek, ktorého by si dokázal zmanipulovať, aby ťa miloval. Aby sa o teba staral, aby vyhľadával tvoju spoločnosť a vedel ti úprimne obetovať svoj čas.

pexels.com

Môžeš stráviť dni a noci tvrdou prácou na sebe. Môžeš sa pokúšať byť najlepšou verziou seba.  Môžeš skúsiť hrať rôzne hry. Skúšať sa tváriť, že ťa v skutočnosti vôbec nezaujíma, neodpisovať na správy, aj keď to sama chceš, môžeš robiť veci, pri ktorých si myslíš, že bude žiarliť.  Môžeš mu dať všetko na svete, všetkému vyhovieť, prispôsobiť sa, môžeš skúšať splniť mu každý jeden sen a s láskou sa oň starať.

No zmanipulovať jeho pocity nedokážeš. Možno sa ti to na chvíľu podarí, ale nikto nedokáže lásku dlho predstierať. Skutočný záujem sa zahrať nedá, aspoň nie na dlhý čas.

Uznaj, že ani ty sa nedokážeš prinútiť ľúbiť niekoho koho nechceš. Nech ten druhý robí čokoľvek, nech si dokážeš racionálne povedať, aký je ten chlap pre teba skvelý a ako by ste k sebe pasovali. No ak to necítiš niekde vo svojom vnútri, nikdy sa do toho neprinútiš. Nikto ťa nedokáže zmanipulovať, aby si ho  ľúbila.

Môžeš byť skvelá, ale neprinútiš niekoho do toho, aby ťa chcel. Nedokážeš v ňom vzbudiť záujem o tvoju osobu. Ak v tebe raz nevidí to, čo by mal, nechaj ho tak. Obaja si zaslúžite niečo lepšie. Vzťahy si vyžadujú veľa snahy a práce, ale hlavne na začiatku by mali byť bezstarostné. To, že spolu chcete byť by malo byť rozhodnutie vás oboch. Vlastne by to malo byť veľmi jednoduché, skutočné, autentické, nevynútené…

Manipulácia je len stratou času, ktorá ťa privedie k zlomenému srdcu.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating