chudnutie podľa krvnej skupiny

Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Odborníci na ľudské zdravie a telo za posledné roky prišli s rôznymi zaujímavými a overenými faktami. Mnohé z nich sú v dnešnej dobe kľúčové najmä pri tom, keď sa snažíme žiť fit – stravovať sa presne tak, ako naše telo potrebuje a cvičiť tak, aby sme mali čo najefektívnejšie výsledky. Áno, žijeme v dobe, kedy sa chceme dobre cítiť, ale aj tak vyzerať. Preto sa oplatí dať na rady a odborné štúdie publikované na portáloch Prevention, Not Your Normal Health Blog či mojakrvnaskupina.sk, ktoré ukazujú, aké je chudnutie podľa krvnej skupiny.

Ako iste vieš, v mnohých smeroch nie sú všeobecné znalosti úplne dostačujúce. Na človeka sa treba vždy pozerať individuálne, pretože jeho výsledky závisia od mnohých faktorov. Napríklad, ak chcú 3 kamarátky schudnúť, na každú z nich môže zabrať niečo iné. Vedela si však o tom, že ideálny šport či stravu pre naše telo, nám môže určiť aj krvná skupina?

Presne tak, aj podľa nej môžeš zistiť, aké jedlo ti robí dobre, či ktorý druh pohybu je pre teba najvhodnejší. Tak sa poď na to pozrieť!

Fit žena sa zameriava na chudnutie
zdroj: Pexels/Tatiana Sozutova

KRVNÁ SKUPINA A

Ľudia s touto krvnou skupinou majú podľa odborníkov vyššie riziko ochorenia srdca či pečene, a taktiež najčastejšie aj cukrovku. Títo ľudia sú náchylnejší na stres. Ideálne by sa tak mali venovať joge a meditačným cvičeniam. Pozor by si mali dať na silové cvičenia, pretože ich kĺby bývajú slabšie.

Strava by mala byť viac vegetariánska a obsahovať ryby, obilniny, čučoriedky, hrozienka, čerešne, mrkvu, zelený čaj a červené víno.

KRVNÁ SKUPINA B

B-skupiny sa vyznačujú tým, že majú silnú imunitu, no ľudia s takouto krvou majú problémy so spánkom, pamäťou a kožnými ochoreniami. Pri pohybe by mali dbať na to, aby sa prepojilo ich telo s mysľou. Vhodný šport je rozhodne tenis, plávanie, bicyklovanie, ale aj obyčajné dlhé prechádzky. 

Do stravy zaraď najmä králičie mäso, zverinu, morské ryby, mlieko a kyslé mliečne výrobky, ovsené vločky, ananás, banány, sladké zemiaky, kapustu, papriku, červenú repu, olivový olej, čili a zelený čaj.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieFitness