Keďže podniky sú zatvorené a vy poriadne nemáte kam ísť na rande, je čas vymyslieť niečo doma. Blížiace sa Vianoce sú dokonca ideálnou príležitosťou, kedy môžete robiť veci, ktoré počas roka nezvyknete.

Užite si sviatočné rande aj v pohodlí svojho domova. Buďte vďační za to, že môžete byť vôbec spolu. Aj z úplných maličkostí si môžete urobiť pekný deň alebo večer.

Vianočné pečenie

Spoločne strávený čas v kuchyni býva vzácny. Zapriahni ho do pomáhania a spoločne si upečte nejaké koláčiky a medovníčky. Nezabudnite si ich potom spolu ozdobiť.

Urobte si romantickú večeru

Urobte si spolu romantickú večeru pri sviečkach a pokojne sa inšpirujte vianočným menu. Aspoň si ho natrénujete a na Štedrý deň ho pripravíš bez akýchkoľvek problémov. A z tých teplákov sa obaja prezlečte. Dajte si nejaké pekné oblečenie a správajte sa, ako by ste boli v ozajstnej reštaurácii.

Vianočná výzdoba a ozdobovanie stromčeka

Ozdobte si spolu nielen vianočný stromček, ale aj celý byt/dom. Hlavnú úlohu by mali hrať svetielka, ktoré z vášho domova urobia útulné a romantické miesto. Večer zhasnite svetlo a nechajte zapálené len svetielka. Tá atmosféra bude na nezaplatenie.

Sledovanie vianočných filmov

Po toľkej práci si zaslúžite aj odpočinok. Urobte si filmový večer a pozrite si nejaký film s vianočnou tematikou. Či už si vyberiete overené klasiku, alebo siahnete po nejakej komédii, na tom nezáleží. Dôležité je, že si budete užívať jeden druhého.

Karaoke s vianočnými skladbami

Ak sa chcete trochu zabaviť, čo tak si urobiť domáce karaoke a použiť pri tom vianočné piesne, ktoré nám už od začiatku decembra vyhrávajú v rádiách a nákupných centrách? Ich texty viac-menej ovláda už každý a zaspievať si môžete v podstate aj pri vyššie uvedených činnostiach. O to väčšiu radosť zo zdobenia stromčeka alebo pobytu v kuchyni budete mať.

Vyrobte vianočné pozdravy alebo darčeky pre blízkych

Ak chcete potešiť svojich blízkych niečím špeciálnym, môžete im spolu vyrobiť milé vianočné pozdravy. Alebo ak si trúfate, vyrobte im jeden z týchto jednoduchých darčekov. Takéto darčeky sú veľmi hodnotné a obdarovaný sa im určite veľmi poteší.

Sánkovačka alebo guľovačka

Ak bývate niekde, kde už je sneh, určite sa choďte von trochu vyblázniť. Guľovačka či sánkovačka je niečo, čo sme si počas detstva užívali úplne najviac. Teraz v dospelosti z toho budeš mať úplne iný zážitok. Aspoň na chvíľu sa vrátiš do bezstarostných detských čias a zabudneš na všetky problémy, ktoré ťa trápia.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.