elitedaily.com

Takmer celý môj doterajší život mal jednu chybu, negatívne myslenie. Teraz už viem, že keby som sa na svet pozerala pozitívnejšie, mohol môj život vyzerať trošku inak…

Môj negatívne myslenie začalo veľmi jednoducho, neúspechom. Teraz si vravíš, že neúspech si prežil každý a to nie je dôvod na pesimistické myslenie. Nemáš tak úplne pravdu, pretože ide o to ako sa s neúspechov vyrovnáš. Ja som ho vnímala ako moje zlyhanie, moju chybu. Začala som mať pocit, že nedokážem zmeniť svoj život na taký, aký som ho chcela mať. Čím viac som sa touto myšlienkou začala zapodievať, tým viac som upadala do negatívneho vnímania sveta.

shutterstock_110822132 foto: womenshealthmag.com

Máš aj ty presne takýto pocit? Tak nečakaj a zmeň ho! Ak to neurobíš, skončíš ako ja. Stala sa zo mňa žena, ktorá už nechcela mať žiadnu snahu niečo zmeniť vo svojom živote, chcela ostať sama a trápiť sa. Chcem, aby si si uvedomila, že pesimizmus je zabijak všetkého dobrého. Aj môj svet sa zmenil z krásne farebného na úplne čierny.

Vždy, keď sa mi niečo nepodarilo, myslela som si, že nie som dosť dobrá, múdra alebo šikovná. Chyba! Dnes viem, že som každý neúspech mala brať ako tú najlepšiu školu na poučenie. Presne takto rozmýšľa človek, ktorý je pozitívny.

Netráp sa neúspechmi, mysli na niečo pekné, na niečo čo máš rada. Vezmi si z neúspechu ponaučenie a už sa ním nezaoberaj. Choď ďalej! Začni na sebe pracovať, mysli na to,  ako môžeš dosiahnuť po čom túžiť a podarí sa ti to! Akýkoľvek cieľ, ktorý si zaumieniš dokážeš dosiahnuť! Presne takto rozmýšľa pozitívny človek. Takýto človek svoj sen dosiahne, pesimistický ostane smútiť nad svojim neúspechom.

shutterstock_261246917 (1) foto: womenshealthmag.com

Chcem, aby si otvorila oči a začala vidieť svet okolo opäť vo farbách. Veď ani tvoja kamarátka netúži mať negatívnu kamarátku, ktorá hundre a vidí všetko zo zlej strany. Buď človek, ktorý dosiahne svoje ciele!

Vstávaj ráno s myšlienkou: „toto bude krásny a úspešný deň“, namiesto myšlienky: „bože, dnes zas prší, to je otrava.“ Vyskúšaj to robiť mesiac. Buď o tom presvedčená a uvidíš, že takéto „farebné“ myslenie ti pomôže k dobrým výsledkom. Zaručene sa budeš cítiť lepšie, menej utrápene a voľne. Len naber odvahu a skús zmeniť svoje myšlienky…

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife