Photo by Alexy Almond from Pexels

Ak chceš byť a cítiť sa fit, musíš mať v živote pohybovú aktivitu. Najmä, ak sa snažíš zhodiť dole aj nejaké to kilo navyše. Cvičenie býva občas skvelý odbúravač stresu a niekedy aj poriadna makačka. Aj pri ňom však kolujú mýty, ktorým by si rozhodne veriť nemala. Toto sú 3 najväčšie!

Ak váha nejde dole, nechudnem

Pre mnoho ľudí je ukazovateľom výsledkov cvičenia práve váha. Majú predstavu, že ak pravidelne cvičia, ručička bude ukazovať stále menej a menej kíl. Ide však o veľký omyl. Lepšie spravíš, ak si vezmeš nejaké staršie oblečenie a uvidíš, ako ti bude sedieť.

Alebo si jednoducho meraj obvody častí tela krajčírskym metrom – výsledky ťa prekvapia! Svaly sú totiž ťažšie ako tuk, takže ak schudneš z tuku ale naberieš svalovej hmoty, váha sa meniť nemusí. Dokonca môžeš mať menšie miery a o niečo viac na váhe!

Cvičením sa chudne najlepšie

Ak sa niekto rozhodne cvičiť aby schudol, má predstavu, že sa bude musieť teraz drieť v posilke, aby šli kilá dole. A keď sa tam poriadne zapotí, môže si dať dobrý obed a po ňom zákusok. Veľký mýtus!

V prvom rade je potrebné upraviť si jedálniček – vyvážená a zdravá strava je až 80 % úspechu pri zhadzovaní kíl. Pohybová aktivita je samozrejme potrebná, no len vďaka nej sa kíl nezbavíš. Skôr si cvičením postavu formuješ.

Schudnúť sa dá z jednej časti tela

Keď si myslíš, že ak budeš cvičiť iba jednu časť tela a zvyšok ostane nezmenený, tiež sa mýliš. Pri akomkoľvek pohybe zapájaš viac svalov a častí tela, ako sa ti môže zdať.

Nie je možné, aby si cvičila cviky, ktoré ti pomôžu schudnúť z brucha a pritom nestratiť nič napríklad z pŕs či zadku. Cvičenie a pohyb pôsobia na telo komplexne, a aj keď sa zameriavaš iba na niektorú časť, vždy to ovplyvní aj zvyšok.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieFitness