Chlap bozkáva ženu
Pexels/Dziana Hasanbekava

Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Každý z nás sa raz chce usadiť, hoci silou-mocou tvrdí, že nie. Ak si chalan s tebou nechce vybudovať stály vzťah, nie je to tým, že sa na to práve necíti. Ide o to, že mu asi nepripadáš ako tá pravá. Spýtaj sa však, či si naozaj pripravená na vážny vzťah a náš kvíz ti na to jasne odpovie. Teraz ti odhalíme zopár znakov, ktoré ti ukážu, či sa s tebou tvoj vysnívaný chalan chce naozaj usadiť, alebo nehľadá nič vážne. 

Dnešná doba internetu a zoznamiek nám vo viacerých veciach uľahčuje život. Okrem toho, že tam nájdeme odpovede snáď na všetko, vieme tam stretnúť naozaj hocikoho. Niekto na sociálnych sieťach hľadá iba zárobok a lepší život, no ty tam možno chceš nájsť svojho vysnívaného princa na bielom koni.

Chlap a žena sa bozkáva
zdroj: Pexels/Andrea Piacquadio

Možno sa ti už aj stalo, že si sa na Facebooku či Instagrame zoznámila so sympatickým chalanom. Povedala si si, že práve on by pre teba mohol byť ten vyvolený, no nakoniec to nevypálilo tak, ako si si myslela. Chcel ťa iba využiť a odkopnúť. My ti však poradíme, ako sa takýmto prípadom vyvarovať a ako včas zistiť, či naozaj ide iba o klamára, alebo s tebou chce stály vzťah.

Zameraj sa na reč tela

Pri budovaní vzťahu je dôležité, aby si sa zamerala nielen na jeho, ale aj na svoju reč tela. Sama musíš vedieť, ako na neho reaguješ. Či sa mu páčiš aj ty, vyčítaš zase z jeho štýlu pohybovania sa a mimiky.

Dievča bozkáva chlapa
zdroj: Pexels/Thaís Silva

Ak sa mu zväčšia zreničky, keď sa na neho pozrieš, jednoznačne sa mu páčiš. Všimla si si, že sa neustále prehrabuje vo vlasoch a chytá sa pri tebe za hlavu? To je tiež znak náklonnosti. Podvedome sa tak upravuje a chce pri tebe vyzerať čo najlepšie.

Ďalším nepatrným znakom náklonnosti je, že podvedome smeruje svoje nohy či ruky na teba. Aj dotyky sú pri prvých stretnutiach veľmi dôležité. Ide o akési testovanie, či sa k sebe budete priťahovať ako magnety. Je to kontakt, pomocou ktorého sa flirtovanie dostáva do ďalšieho levelu.

 

Stály vzťah ako zásterka

Nahovoril ti hory-doly, no tebe sa tomu všetkému nechce veriť? Spoliehaj sa na svoj inštinkt a hodnoť činy, nie iba slová.

Skús sa zamyslieť nad tým, ako ďaleko ste vo vzťahu a či mu naozaj môžeš dôverovať. Keď ste si totiž iba nedávno začali písať a on ťa už zahrnul množstvom rečí, nemusí ich splniť. A vo väčšine prípadov ani nesplní.

Možno je to iba jeho vízia, ktorej verí, no nemusí sa to stať. Keď ste sa ešte nestretli, nemusíte si sadnúť a potom ti bude ľúto, keď sa nevyplnili slová, ktorými ťa zahrnul.

Dievča sa usmieva na chlapa
zdroj: Pexels/Katerina Holmes

Možno ti nahovoril, že túži po vážnom vzťahu, no odrazu vycúval. Aj to však môže mať určité dôvody. V predstihu to vieš zistiť tak, že ti nepozerá do očí, keď ti niečo sľubuje. Jednoducho, klame. Ďalším znakom je to, že veľmi často mení názory. Alebo ste sa dohodli na stretnutí, no odrazu z toho zišlo.

Skús tieto znaky odsledovať aj na svojom potenciálnom partnerovi a možno naozaj zistíš, či mu ide o stály vzťah alebo iba o zábavku. Napokon, či ťa chce iba do postele, zistíš aj pomocou nášho ďalšieho článku. Tento ti totiž nemusel odpovedať na všetky tvoje otázky.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating