hádky vo vzťahu

Hádky sú veľmi nepríjemné a to aj keď sa hádate s cudzími ľuďmi. Nie ešte v tom prípade, keď sa jedná o tvojho partnera. Od cudzieho ľahko odídeš a nemusíš sa s ním už baviť, ale neustále hádky vo vzťahu ho môžu zničiť. Preto je veľmi dôležité na tom zapracovať a vedieť sa aj správne pohádať a zlepšiť konverzáciu.

Rozdielne názory, hodnoty či súperenie ega? To a ešte viac môže byť dôvodom hádky vo vzťahu. Ak však viete, ako na to, nemusia ani jednému prasknúť nervy, a teda si ani nevykričíte veci, ktoré z vás v afekte vyletia.

Nekonverzujte však nasilu, niekedy je najlepšia pomoc nechať veci vychladnúť a potom sa k nim vrátiť. Ak by si chcela pomôcť so zlepšením konverzácie počas hádky, čítaj ďalej.

hádky vo vzťahu
zdroj: Pexels/Vera Arsic

Špeciálny signál

Veľmi užitočnou radou je zvoliť si s partnerom špeciálny signál. Ak ste obaja horúce hlavy a už vidíš, že ide do tuhého, povedz vaše čarovné slovko. Určite si pravidlá, pri ktorých po vašom signáliku už viac nebudete pokračovať a jednoducho vychladnete. A až potom sa vrátite k preberanej téme.

Žiadni súperi

Ego je silná „moc“, no treba si uvedomiť, že vy ste partneri a nie súperiace tímy, ktoré si musia niečo dokazovať. Chcete sa na niečom dohodnúť a nie získať medailu, tak radšej ustúpte, aj keby to malo vo vašej hlave signalizovať „prehru“.

Víťazný argument

S predchádzajúcim bodom sa spája aj boj o víťazný argument. Čo získaš tým, že hádku vyhráš? Nič, lebo pravdu, koniec koncov, aj tak mať nemusíš a len tvoje ego bude nachvíľu plesať. Nestojí to za to. Skús radšej priniesť do konverzácie nejaké vecné informácie, ktoré pomôžu k vyriešeniu situácie.

Prejav lásky

Keď vidíš, že už ste obaja vo „vývrtke“, podíď k partnerovi a daj mu bozk, objím ho, alebo iným vašim špeciálnym prejavom lásky mu daj najavo, že proste kašlite na to. Nestojí vám za to, keď sa ľúbite. V objatí a pokoji toho aj tak viac vyriešite. Ak ho teda takýto signál ešte viac nerozčúli, v tom prípade radšej tento bod preskoč.

hádky vo vzťahu
zdroj: Pexels/Ketut Subiyanto

Humor

Vraví sa, že smiech predlžuje život. A to aj počas hádky. No čo lepšie uvoľní atmosféru, ako nejaký dobrý vtip, alebo príhoda, ktorá rozpustí všetky nahnevané bunky v tvojom tele. S humorom je život ľahší, berte to aj vy s nadhľadom a radšej sa spolu dobre zasmejte.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating