unsplash.com/louiscesar

Život je nevyspytateľný a človek ani nevie, čo sa môže stať mihom sekundy. Pocity, bolesť, láska, smútok, sklamanie, radosť, to všetko sa zrazu stratí. Ak stratíš to najdôležitejšie, čo je niekedy viac ako rodina, stratíš aj kúsok seba. Srdce ochladne a ty zistíš, že je život omnoho ťažší.

Ani nevieš ako sa to stane a zrazu si sama. Partia ľudí, ktorým si verila, venovala čas, sa zrazu otočila proti tebe, odstrihla ťa a ty si ostala sama. Zažila si taký pocit? Určite potom vieš aké je to bolestivé, keď ti niekto blízky ublíži. Kamarátstva zvykajú denne a mnoho, no len určití ľudia sú tvojmu srdcu najbližší. Sú to presne tí, ktorí majú podobné uvažovanie, zažili ste spolu bláznovstvá, zažili ste spolu situácie, ktoré ti nikto nevezme a na ktoré sa nikdy nezabudneš.

Je ťažké zabudnúť na ľudí, ktorí sklamali tvoje očakávanie, ktorí ťa odstrčili a odišli od teba preč. Je strašne ťažké zabudnúť na niekoho s kým si trávila voľný čas, komu si hovorila tie najtajnejšie veci a aj keď sa budeš snažiť, nikdy neodídu z tvojej mysle, ani tvojho srdca.

Aj keď ti chýbajú vaše prebdené noci, bláznovstvá, správy, vtipné obrázky, ktoré ste si posielali každú sekundu, sú to ľudia, ktorí nestoja za tvoje slzy. Ak nebojovali o vaše priateľstvo, nestáli pri tebe v tých najdôležitejších chvíľach a dokázali sa ti obrátiť chrbtom, nie sú to tí správni ľudia, ktorým by si mala venovať svoj čas. Nie len voľný čas po ich boku, ale nestrácať čas ani premýšľaním nad nimi a už vôbec nie plačom. Viem, že je ťažké pochopiť, že tí ľudia tu už nebudú pre teba, nemôžeš im zavolať s radostnou správou, ale na druhej strane asi to neboli praví kamaráti, ak sa doteraz neozvali ak nebojovali a ak sa o teba nezaujímali.

Ak však nevieš prestať myslieť na to čo sa stalo, na nich a máš pocit viny, alebo sa im chceš ozvať urob to. Nebude to znak slabosti, ani menejcennosti, bude to znak toho, že ti chýbajú, že to chceš dať dokopy a skúsiť znova. Ak to neprijmú tvoj štít bude čistý a tebe sa možno uľaví.

Život nám totiž prináša rôzne okamihy, ktoré bolia, ktoré nám hrejú srdce či nás rozosmievajú. Je na nás ich prijať a vyrovnať sa so všetkým, čo sa nám dostane pod nohy. Hlavne si váž priateľov, ktorých máš. Staraj sa o vaše priateľstvo tak ako keby to bol tvoj domáci maznáčik, snaž sa byť vždy tou najlepšou verziou sebou aj v tomto smere. Potom bude tvoje srdce stále zaplavené radosťou a láskou.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieLife