Instagram/nastjastasia

Vzťah medzi mužom a ženou je založený na vzájomnej láske, rešpekte, úcte a dôvere. Pokiaľ chýba čo i len jeden aspekt, nie je to to pravé orechové. Ak ich tam chýba viac, dalo by sa hovoriť o toxickom vzťahu, ktorý je nepríjemný a bolestivý.

Avšak, každá minca má dve strany. Tieto veci o láske ťa aj taká skúsenosť môže naučiť.

Usporiadaš si priority

Najdôležitejšie poznanie, ktoré si z toho odnesieš. Po prekonaní toxického vzťahu si utriediš priority. Tentokrát dáš na prvú priečku lásku s rešpektom a bude to pokračovať ďalšími vlastnosťami, ktoré by mali byť považované za samozrejmosť. Je dôležité, aby si mala nastavené vnútorné hodnoty a podľa nich si hľadala ďalšieho partnera.

Pochopíš rozdiely

Rozdiely medzi tým, keď ťa niekto miluje, a keď ťa niekto chce ovládať. Medzi láskou a sebeckosťou, či dokonca chlapcom a mužom. Rozdiely medzi zdravým vzťahom a tým toxickým. Po takom zážitku už nebudeš rovnaká, budeš chvíľu zlomená, no o to viac časom silnejšia. Vyskladáš si z toho idylku, ktorú by si chcela mať v budúcnosti.

Budeš vedieť, čo chceš

Na základe utriedených priorít a pochopených rozdielov sa budeš môcť posunúť ďalej. Budeš vedieť, čo chceš a to budeš hľadať. Nepodvolíš sa každému mužovi, ktorý s tebou nadviaže očný kontakt – budeš chcieť od muža oveľa viac. Tentokrát ti nebudú stačiť plané reči, budeš chcieť vidieť skutky.

Už ťa žiadny chlap nezbalí na svoje veľké auto, bude ti stačiť aj obyčajný bicykel, pokiaľ bude dobre a verne fungovať (platí pre bicykel aj chlapa).

Preberieš sa z rozprávky

Ako na lusknutie prstov sa preberieš zo sveta, v ktorom si doteraz žila. Prestaneš byť naivnou dievčinou, ktorá chcela len pravú lásku a budeš ženou, ktorá je nezávislá a hľadá partnera na strávenie spoločného života. Neuveríš mužovi hneď, tvoje srdce si bude musieť získať postupne, no aspoň to bude stáť za to.

Keď vydrží všetky tvoje skúšky, bude to ten pravý. Hoci už nebudeš žiť v rozprávke, na základe tohto si konečne nájdeš svojho princa.

Nájdeš si pána osudového

Keď si nájdeš toho pravého, konečne budeš mať vzťah založený na pevných základoch, ktoré nikto nezničí. Obaja sa budete rešpektovať, milovať, budete spolu otvorene komunikovať o problémoch a nebudete si navzájom podrážať kolená. Vaša cesta pôjde dobrým smerom, čo je v tejto dobe potrebné.

Nikto nechce mať vzťah založený na klamstve a podvádzaní, ale ten, ktorý stavia na vernosti a prekoná aj tie najhoršie búrky.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating