unsplash.com

Prosím, zabudnime na všetko. Pochopila som to. To, že ty nie si ten pravý pre mňa. Uvedomujúc si, že ty nie si ani ten, kto do môjho života prináša šťastie.

Že nikdy nepríde to nezištné milovanie a láska bez podmienok. Aspoň z tvojej strany.

Úprimne povedané, nechcem aby som znovu zažívala nanútenú lásku. Aby som znova plakala po nociach do vankúša. Aby som sa znova snažila na 120% a ty na 0%. Nechcem, aby som si ešte stále myslela, že ty si to najlepšie, čo ma mohlo stretnúť.

Len preto, že som stretla niekoho, kto vyzeral skvelo (áno, ty), neznamená to automaticky, že to musí byť tá pravá láska. Nechcem byť s niekým, kto nevie milovať moje chyby, kto ma nevie milovať odmaľovanú, kto ma neviem milovať vtedy, keď som sama sebou. 

zdroj: unsplash.com

Nechcem byť milovaná niekým, kto ma nevidí ako výhru. Nechcem byť milovaná niekým, pre koho by som nemala žiadnu cenu a kto by si ma nevážil. 

Nemôžem ťa milovať.

Popravde, dnes by som ťa už ani milovať nechcela. Nechcela by som sa snažiť vytvoriť niečo, o čom by som vedela, že to za pár mesiacov stroskotá. Tá úprimná láska je v tom, že nie je vynútená. Láska je ťažká práca, na ktorej musia pracovať všetci. Musíš dať do toho celé srdce a milovať celým svojím JA. Je to o tom, že akceptujeme svoje dobré a zlé stránky a nezabudni na to, že nikto nie je dokonalý. 

A čo je potom láska, do ktorej sme zapojení na 100%? Sebaláska. Niekedy naozaj človek musí prejsť najťažšími vecami, vnútornými bojmi a temnými časmi aby konečne dosiahol to, že sa bude ľúbiť taký aký je. Ale bez ohľadu na to, či urobíte správnu alebo nesprávnu vec sa musíme vedieť ľúbiť. Potom, jedine potom, nájdeš aj ty pravú lásku k mužovi (alebo žene).

Na konci dňa, keď si ľahneš do postele, musíš mať zo seba dobrý pocit.

Pretože ak seba nebudeš mať rada a nebudeš sa ľúbiť taká aká si, nemôžeš chcieť, aby ťa milovali ostatní.

A ty vieš, že jediná istota v láske, pokiaľ ide o tú úprimnú, je najprv sebaláska. 

Tak sa uisti, že sa budeš vždy ľúbiť. 

Zdroj: thoughtcatalog.com  

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife