Úzkosť, strach, neistota, bolesť, únava či smútok. Tieto emócie sú hlavným prejavom depresie. V posledných mesiacoch sa naše duševné zdravie zhoršilo tak veľmi, že depresiou trpí čoraz viac ľudí (a často aj mladých).

Ide o niečo, čo by si nemala podceňovať a brať na ľahkú váhu. Nie je hanba priznať si, že depresiou trpíš aj ty sama a už vôbec nie je zlé požiadať druhých o pomoc. Niekedy totiž budeš musieť vyhľadať odborníka, ktorý ti pomôže bojovať s tak silnými emóciami.

Určite ti odporúčame pozrieť si nový instagramový profil @zivot_s_depresiou. Tvár ani identitu danej osoby síce nepoznáme, no to je v tejto chvíli to najmenej podstatné. Dôležité je, že na profile nájdeš všetko, čo o depresii potrebuješ vedieť.

zdroj: instagram.com/zivot_s_depresiou

Možno vďaka týmto príspevkom odhalíš aj svoju skrytú depresiu, ktorú si si nechcela priznať. Dá sa s ňou žiť a dá sa aj riešiť. Zmena síce nepríde zo dňa na deň, no ak na sebe budeš pracovať, bude sa to zlepšovať.

Aký je teda život s depresiou?

Odporúčame ti prejsť všetkými príspevkami od začiatku. Všetky na seba postupne nadväzujú, preto by bola škoda, ak by si niektorý príspevok preskočila.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.