Pár pri vode

Láska nemá žiadne hranice a môže mať milión podôb. No aj napriek tomu stále existujú jej určité podoby, voči ktorým majú ostatní predsudky. Jednou z nich je aj vzťah so starším mužom, s ktorým vás delí výraznejší vekový rozdiel. Akonáhle to číslo prekročí sedmičku, ľudia zbystria pozornosť. A ak je tam dvojčíslo, okamžite robia závery o tom, že to fungovať nemôže.

Je to zvláštne, no ak muž chodí s mladšou ženou, vyzerá pred ostatnými buď ako veľký frajer alebo veľký úchyl. Nič medzi tým. Danú slečnu hneď súdia ako zlatokopku či zúfalku. Avšak, takéto predsudky by už mali byť niekde zahrabané pod zemou.

Dnes už čoraz viac žien preferuje starších mužov a majú na to hneď niekoľko dôvodov. Okrem „výhod“, sa samozrejme, nájdu aj „nevýhody“.

Čo prináša vzťah so starším mužom

Nebudeme chodiť okolo horúcej kaše – dobre vieme, že ženy mentálne vyzrejú skôr ako chlapi a práve táto zrelosť a skutočná dospelosť je to, čo im dáva pocit istoty vo vzťahu. Už neriešia blbosti ako ich rovesníci, vedia, o čom je život, správajú sa zodpovednejšie a rozumnejšie. Samozrejme, súvisieť to môže aj s materiálnou a finančnou stabilitou.

Spomenúť musíme aj fyzický vzhľad, niektoré ženy jednoducho letia na vyzretosť v tvári či strieborné vlasy. Medzi ďalšie najčastejšie „plusy“, radia aj to, že im už nejde len o flirt, ale o vážny vzťah (tieto časy už majú za sebou), neutekajú pred problémami či to, že v spoločnosti sa správajú diplomatickejšie.

A v čom vidia mínusy?

Vek je síce len číslo, ale telo sa nedá vždy okabátiť. Starší muži už nemajú toľko „pary“ na to, aby stíhali aktívny život s mladšou partnerkou. A nejde len o to, čo sa deje v posteli. Rozdiely sa prehlbujú aj v záľubách či spoločenskom živote. Celkovo sa váš životný štýl môže líšiť, čo spôsobí nezhody v tom, kedy, čo a ako budete robiť.

Okrem toho môže mať takáto dvojica rozdielne názory aj na životné hodnoty, založenie si rodiny, financie a najväčší rozdiel pocíti vtedy, keď je jeden v spoločnosti okruhu priateľov toho druhého. Jednoducho, jeden nebude zapadať do partie.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating