Pexels/Shvets Anna

Samotný vzťah s mužom obyčajného povolania nie je jednoduchý a mať tak doma vojaka, policajta či záchranára, je o to zložitejšie. Milujeme ich, sú zvodní vo svojich uniformách, ale mnohokrát je ich partnerský život plný kompromisov a odriekania. 

Vždy si sa modlila, aby si si nenašla muža, ktorý bude robiť policajta, lekára, hasiča, sanitára alebo vojaka. Sú to tie najrizikovejšie povolania a ty nechceš sedieť doma so strachom, čo sa mu môže stať, či vôbec príde domov, kedy príde domov a kladieš si ďalšie otázky, ktoré nám ženám bežne behajú po rozume.

Čo čert nechcel, práve takého chlapa si si našla. Vaše cesty sa stretli a ty máš teraz doma krásneho vojaka. Láska je láska a väčšinou nás zasiahne, keď to najmenej čakáme, a častokrát s niekým, o kom sme ani nesnívali.

Tu je pár dôvodov, prečo je vzťah s vojakom krásny, no poriadne zložitý.

1. Nikdy nevieš, čo bude o týždeň

A tak je plánovanie vo vzťahu s týmto mužom beznádejné. Na jednej strane sú vaše výlety spontánne a hovorí sa, že také bývajú najlepšie, na strane druhej nie je možné si vaše plány poriadne pripraviť alebo premyslieť. Hlavne nie v období karantény a štátnych problémov. Svadbu preto ohláste radšej dva roky dopredu!

2. Kamaráti až za hrob

Kolegovia sú občas prednejší než upratovanie bytu alebo prechádzka v parku. Sú spolu dennodenne, niekedy aj 24 hodín alebo dokonca aj 30 dní v kuse, ak idú na cvičenia. Preto majú dosť prehĺbené vzťahy, nehovoriac o tom, ako sa občas k sebe správajú.

Nemyslím to v zlom, je celkom komické pozerať sa na drsných chlapov ako sa medzi sebou rozprávajú ako 15 roční, ba dokonca sa občas “že vraj zo srandy” buchnú po zadku. Ale týchto kamarátov získaš aj ty. Sú to kamaráti, ktorí ti pomôžu, ak práve tvoj priateľ nebude doma, zastanú sa ťa a môžeš s nimi vždy počítať.

3. Rozkazovať sa snaží aj doma

Tým, že je v robote naučený prijímať a dávať rozkazy, prenáša to občas aj domov. Človek potom nevie, či má zakričať: „Áno, pane“ , otočiť sa a utekať vykonať rozkaz, alebo sa zasmiať a usmerniť mladého pána, že domov a práca sa nemieša.

Je však komické, ak sa v jednej domácnosti stretnú dve panovačné povahy a ani jedna nevie ustúpiť. To potom lietajú aj taniere. Na druhej strane drží pevnú ruku nad deťmi a od nikoho si nedá skákať po hlave.

4. Všade bude poriadok

Nie je to úplne negatívna stránka vojenskej služby, pretože ako hovorievala moja starká, poriadkumilovný chlap je dobrý chlap. Oblečenie v skrini máš poukladané do komínov, vždy ustlaná posteľ a o praní bielizne ani nehovorím. Nemá problém s vysávaním, umývaním, ba dokonca ani varením, pričom kuchyňa neostáva ako po výbuchu.

5.  Nie je nikdy doma

Služby, pomáhanie ostatným štátnym zložkám, cvičenia a iné povinnosti jeho povolania, ho často odrežú od rodiny na niekoľko týždňov, niekedy aj mesiacov. Vojaci sú vzorní, a tak plnia svoje povinnosti, avšak vedia, že doma chýbajú.

Chýbajú rodine, tebe a hlavne v dňoch, kedy potrebuješ podporu. Jediným pozitívom je, že sú to naši hrdinovia, ktorí nás chránia. A našťastie fungujú telefóny, a tak aspoň ako taký kontakt je ti s ním umožnený. Ty zatiaľ môžeš myslieť na seba, máš viac času na sebarozvoj, plnenie povinností v práci či škole.

6. Ohrozuje svoj život

Asi to najhoršie z toho všetkého, čo je spomenuté vyššie. V prípade núdze, konfliktov a akýchkoľvek problémov sú to práve oni, ktorí idú a konajú, zachraňujú a bránia. Či je na Slovensku pandémia, vojnové konflikty a iné hrozby, vojaci, hasiči, zdravotníci či policajti sú nasadení a ohrozujú svoje životy.

Jedno je však jasné, je to tvoj hrdina, ktorý sa dal na túto zložitú prácu a snaží sa ju robiť čo najlepšie. Všetky nevýhody sa dajú obrátiť vo výhody, aj napriek tomu, že to s ním a s jeho prácou nie je jednoduché. Predsa už len kvôli tej uniforme a krásnej tvári, ktorá sa zvyčajne skrýva pod kuklou, prilbou alebo rúškom, to stojí za to.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife