Už máme vlastný život
Pexels/Maksim Goncharenok

Vo vzťahu, ktorý nemá budúcnosť. Nemá zmysel. Vzťah, ktorý ťa vyčerpáva. Zistenie, že zotrvávaš v takomto vzťahu, je veľmi kľúčové. Pretože, si to konečne priznáš sama pred sebou. Bez toho, že by si to sama pred sebou neuznala, nemôžeš spraviť žiaden krok, žiadnu zmenu, žiadne zlepšenie. A to, že si v neperspektívnom vzťahu bez budúcnosti nie je tvoja chyba.

Dokonca ani tvojho partnera. Žiaden vzťah by sme nemali vnímať ako chybu, ale ako lekciu. Ako naučenie sa toho, že nikto sa nezmení a ani to od nikoho nemôžeme požadovať. Buď partnera prijmeme takého aký je, alebo odídeme. Žiadna iná cesta nie je. A ani jedna z týchto ciest nie je zlyhaním. To si pamätaj.

Ponúkam ti pár znakov neperspektívneho vzťahu, pred ktorými možno ešte vždy zatváraš oči. A k tomu ešte pridám pár slov, ktoré ti, dúfam, pomôžu.

Tvoje slová nepadajú na úrodnú pôdu.

Asi ti nepoviem nič nové, ak budem tvrdiť, že každý vzťah je predovšetkým o komunikácii. Každý z partnerov predostrie svoje stanovisko a na jeho základe sa partneri dohodnú na spoločnom kompromise. Spoločnom riešení a ceste. Nič vo vzťahu sa nedá vyriešiť, ak sa takáto komunikácia nepraktizuje. V praxi to asi vyzerá tak, že vyslovíš svoje problémy. Veci, ktoré ti vo vzťahu vadia, ťažia ťa alebo robia ťa nešťastnou.

Musíš o tom povedať svojmu partnerovi. Partner tvoje slová síce vypočuje, ale v praxi podľa nich nekoná. Neprichádza komunikácia, ani kompromis, ani riešenie. A vlastne pokračuje v správaní, ktoré ti ubližuje. Ak to takto trvá pridlho, nadobudneš pocit, že vlastne všetky slová sú zbytočné. A tak si ticho. A ešte horšie to je, keď tvoj partner nevníma ani tvoje ticho. Ignoruje ho. A vlastne nevníma žiaden problém.

Nežiariš.

Vraví sa, že ak je ktokoľvek šťastný, tak doslova žiari. Šťastie mu srší z očí, z tváre, z držania tela. Ale ak v zrkadle uvidíš osobu, ktorá je strhaná, zničená, unavená a ubolená, nie je to dobré znamenie. Prečo nežiariš? Odpoveď je jednoduchá: Dávaš priveľa energie do vzťahu, do človeka, ktorý ti ale nič nevracia. Iba berie.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating