www.unsplash.com

Upravovanie fotiek na Instagram je v kurze už odnepamäti, no teraz je na to kladený veľmi veľký dôraz. Ako sa kvalita fotografií posúva vpred, za tým nemôžu zaostávať ani aplikácie.

Doteraz najznámejšia aplikácia na úpravu fotografií VSCO, už nie je top číslo 1. Predbehol ju Adobe Lightroom, ktorý ponúka mnoho možností. Síce je ťažší na prácu, kvôli tomu, že efekty si musíte vytvárať samy, zatiaľ čo vo VSCO ich máte prednastavené. No v Lightroom sa môžete vyšantiť a vymyslieť si svoj originálny efekt/preset.

Ryžovanie celebrít

S prichádzajúcou popularizáciou tejto appky sa rozhodli mnohé celebrity vytvoriť svoje vlastné presety/efekty na úpravu fotiek. Svetlá stránka je to, že vďaka tomu môžeš mať rovnako upravené fotografie, ako napríklad tvoja Insta ikona. Háčik je však v tom, že tieto efekty predávajú za horibilné sumy, ktoré sa šplhajú až na stovky dolárov. Preto máme pre teba sympatické riešenie, ktoré ti ušetrí zopár desiatok eur na iné radosti a potešenia.

Ako ušetriť a mať dokonalé fotky na Insta?

Avšak nemusíš vešať hlavu ak nemáš toľko peňazí na úpravu fotografií. Sú dve možnosti ako na to. Prvá je tá, že si vymedzíš čas na to, aby si si vytvorila svoj vlastný efekt. Síce ti to zaberie nejaký ten čas, ale môžeš si byť istá, že možno nikto nebude mať taký ako máš ty. No tá druhá možnosť je nielen rýchlejšia a ušetrí ti kopec času, ale aj taká stávka na istotu. Vďaka YouTube si môžeš nájsť mnoho tutorialov, ako vytvoriť preset podľa svojho gusta. Ešte jeden spôsob, ktorý môžeš vyskúšať je, že si do YouTube napíšeš meno svojej Insta ikony a s najväčšou pravdepodobnosťou ti nájde jej návod na efekt, ktorý používa.

Máme pre teba pripravených zopár videí z YouTube kanálu Zie and Edilie, ktoré sa zameriavajú na tvorbu presetov, pre svojich odoberateľov a fanúšikov. Neváhaj a utekaj sa inšpirovať.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife