Narodila som sa v Bratislave. Takže by sa o mne mohlo povedať, že som rodená Bratislavčanka. Svoje prvé roky života som prežila v tomto našom veľkom veľkomeste. Samozrejme, ako malé dieťa som si neuvedomovala, že vyrastám v hlavnom meste. Myslela som si, že takto žijú ľudia po celom svete. Nuž bola som dieťa. Keď som mala asi šesť rokov, odsťahovali sme sa z Bratislavy na dedinu. Tam som vyrastala až do svojich pätnástich a potom sme sa opäť vrátili. Späť do veľkomesta.29955254092_7c3dcca03d_ofoto: thoughtcatalog.com

Keď žijete v meste získate anonymitu a pocit, že nikdy nie ste sami zároveň.
Preplnené ulice.
Preplnené cesty.
Nepríjemní, nahnevaní ľudia v MHD.
Nepríjemní, nahnevaní ľudia v obchodoch.
Hluk z ciest.
Nekonečné čakanie v potravinách.

A tak ďalej…

Ja osobne som si zvykla na život v meste veľmi rýchlo. Úprimne, momentálne som v takom veku, že si neviem predstaviť svoj život nikde inde. No niekedy je to ťažké. Človek sa cíti ohučane a niekedy jednoducho potrebuje vypadnúť, a ujsť z ruchu mesta. No nie vždy je tu tá možnosť utiecť na chatu niekam do hôr.  Preto mám pre vás pár tipov ako na chvíľu vypnúť aj keď žijete v meste.

 1. Páľte doma sviečky

Možno to znie hlúpo ale horiace voňavé sviečky dokážu urobiť zázraky a váš byt zútulnia, spríjemnia a dokonca aj privoňajú.

 1. Nakúpte si rastliny
  Je jedno či váš byt zaplníte orchideami alebo obyčajnými čínskymi ružami. Kvetiny váš byt oživia. V meste veľa zelene nevidíme, tak prečo si ju nepreniesť domov. A nezabúdajte, že v lete si môžete na balkóne spraviť súkromnú mini záhradku.
 2. Prechádzajte sa mimo mesta
  Každá mestská časť ma svoju zelenšiu časť. Či už ide o Petržalku alebo Karlovú ves, v každej mestskej časti v Bratislave ( ale aj v iných väčších mestách) nájdete svoj park. Prechádzajte sa tam. Vždy keď sa budete cítiť unavene, zoberte si so sebou obľúbenú hudbu a utekajte sa prevetrať na vzduch. Len tak.
 3. Upracte si vo vašom útočisku!
  Poznáte ten pocit, keď sa vrátite po náročnom dni konečne domov a v kuchyni je hromada neumytého riadu, v obývačke sú zvyšky zo včerajšej večere a v kúpeľni máte neumytú vaňu? No toto nie je príliš príjemný návrat domov po náročnom dni, lebo vám začína ďalšia pracovná šichta! Preto sa snažte udržiavať si svoj príbytok čistý a raz do týždňa ( dajme tomu cez víkend ) urobte poriadne upratovanie. Uvidíte, že sa doma budete cítiť hneď lepšie.
 4. Jeden večer nepozerajte televíziu. Namiesto toho si zapnite upokojujúcu hudbu a čítajte si
  Pokiaľ vás nebavia knihy kreslite, varte, vyšívajte. Jednoducho robte čokoľvek čo vás na chvíľu odtrhne od reality.

A aké sú vaše tipy ako uniknúť chladu veľkomesta?

 

foto: thoughtcatalog.com

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife