Už vo štvrtok 2. septembra sa žiaci a študenti vracajú naspäť do škôl. Aspoň zatiaľ sa majú učiť normálne prezenčne, čo bude po minulom roku strávenom doma určite trochu nezvyk. Ak sa návrat do školy týka aj teba, určite už pociťuješ miernu nervozitu a nevieš, ako by si sa mala pripraviť.

Najdôležitejšia je psychická pohoda. Tá počas pandémie trochu utrpela, no ak budeš chcieť a budeš sa snažiť, určite to zvládneš. Máme pre teba 5 tipov, s ktorými by si mala začať hneď teraz, ešte predtým ako do školy vôbec nastúpiš. Naozaj ti to uľahčia.

Nastav si nový denný režim

Začni si zvykať na režim, ktorý budeš mať v škole. Ráno si natiahni budík, aby si sa zobudila a choď si ľahnúť do postele skôr, než chodievaš teraz. Pár dní ti určite bude trvať, kým si na nový režim zvykneš, preto je dobré začať trochu skôr.

Bolo by fajn, ak by si sa naučila aj raňajkovať a aby si neodchádzala do školy s prázdnym žalúdkom. Prípadne si aspoň priprav zdravú desiatu, nie obyčajný rožok s maslom a šunkou.

Daj si dokopy všetky veci, ktoré potrebuješ

Máš dosť zošitov? Píšu ti vôbec ešte perá? Teraz máš ešte čas dať dokopy všetky veci, ktoré do školy budeš potrebovať a niečo dokúpiť, ak ti pochybí. Určite nezabudni na diár alebo plánovač, ktorý ti uľahčí školský život. Vďaka nemu nezabudneš na všetky povinnosti, ktoré ťa čakajú.

Rob veci, na ktoré nebudeš mať už čas

Dočítaj si knihu, ktorú máš rozčítanú, dopozeraj posledné časti seriálu, choď na výlet alebo turistiku. Cez školu už možno nebudeš mať čas na všetko, čo by si chcela, preto musíš tieto posledné dni využiť naplno. Nenechaj sa odradiť ani počasím.

Priprav si šatník

Teplé dni skončili doslova zo dňa na deň, preto by si si mala pripraviť aj šatník, aby si nemusela každé ráno stáť pred skriňou a rozmýšľať, čo na seba. Vytiahni aj svetre a iné teplejšie veci. Zároveň tak môžeš vytriediť aj to, čo už nosiť nebudeš a ani neplánuješ. Takéto oblečenie môžeš predať alebo darovať.

Mysli pozitívne

Nemysli každých 5 minút na to, aká bude škola hrozná a že sa ti nechce nič robiť. Vo všetkom hľadaj niečo pozitívne. Konečne budeš so svojimi kamarátmi, nebudeš musieť byť zatvorená doma a keď niečomu nebudeš chápať, môžeš sa rovno opýtať. Užívaj si, kým do školy budeš môcť chodiť, pretože nikdy nevieš, ako sa opäť vyvinie situácia.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.