pexels.com

Námraza a ak sa pošťastí, padne aj prvý sneh. Huňaté svetre, dlhé šály, teplé kakao či varené víno. Vôňa vanilky, škorice a medovníkov. Vianočná pesnička znejúca z rádia a v telke obľúbená rozprávka.

Pálenie sviečok, prskavky a farebné svetielka na stromčeku i v okne. Čokoláda z adventného kalendára, dlhý rad ľudí pri pokladni a mandarínky. Veľa mandarínok. Veľké upratovanie, zhon a stres. Každoročný boj s lepiacou páskou a baliacim papierom. 

Vianoce.

Tie už dávno nie sú len o “darčekoch”, ale o niečom inom. O zdieľaní času s ľuďmi, na ktorých nám záleží a hlavne o atmosfére, ktorú si vytvoríme…

Ale ako sa naladiť na tú pravú vianočnú atmosféru v uponáhľanom dnešku? Ako získať tú pravú nefalšovanú radosť zo sviatkov pohody a pokoja?

Návod je jednoduchý. Stačí urobiť dobro a šíriť ho. Najmä v tomto období by sa mali diať zázraky a dobré skutky. A najjednoduchšie bude, ak aj ty jeden malý (pre niekoho) veľký zázrak spravíš. Pretože je toľko možností, kde a ako môžeš šíriť dobro. Ja ti dám ku príkladu rovno dva tipy.

Urobiť radosť deťom

Stačí, ak pri veľkom predvianočnom upratovaní vyradíš pekné zachovalé veci, z ktorých si už vyrástla. Tým myslím hračky a hlavne detské knihy a učebnice. Možno nájdeš nejaké športové pomôcky či nástroje. Dokúpiť môžeš aj nejaké potreby na písanie, kreslenie či maľovanie.

Vítané sú zaiste všetky „darčeky”, ktoré sú čisté, nepoškodené, a ktoré by deťom urobili radosť! Teraz už len stačí vygoogliť, kam tieto darčeky pre deti v núdzi poputujú…

Urobiť radosť štvornohým miláčikom

S Vianocami sa neodmysliteľne blíži aj tá pravá zima a mrazy. A práve preto všetky zvieratá v útulkoch uvítajú, ak im prinesieš staré vyradené deky či prikrývky. Okrem toho sa potešia pamlskom, kvalitným granuliam, konzervám alebo starým hračkám tvojho psíka. Nájdi útulok v tvojom okolí, daruj potrebné veci a ak sa bude dať, tak nejakého chlpáča zober aj na prechádzku.

Bonusový tip je, aby si si z tohto malého zázraku spravila každoročnú vianočnú tradíciu. Pretože Vianoce už dávno nie sú o dostávaní, ale o zdieľaní a dávaní lásky.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieLife