Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Každé ráno doňho pozeráme a vravíme si: „Nemám si čo obliecť.“ A v skutočnosti je preplnený oblečením. Ale akým? Väčšinu z toho nenosíme, lebo je to už nemoderné alebo to jednoducho nemáme s čím skombinovať. Každý šatník sa však dá udržať aktuálny a vždy in.

UPRATUJ!

Asi najdôležitejšou vecou, bez ktorej sa nepohneš ďalej, je upratanie. Vyhraď si jedno poobedie iba pre svoj šatník a poriadne ho uprac. Zbav sa všetkých vecí, ktoré sú ti malé. Vecí, ktoré už dávno nenosíš, ale predsa ich odkladáš pre prípad, že by sa niečo z toho vrátilo do módy. Nič z toho nebudeš potrebovať. Iba ti to zbytočne zaberá priestor.

šatník1

MINIMALIZUJ

Každá občas zatúžime po nejakom bláznivom módnom kúsku, ktorý je práve teraz hitom sezóny, ale o rok, dva už bude totálne out. A predsa túto chybu robíme stále dookola. Skús sa pri nakupovaní aj trocha zamyslieť a nie iba bezhlavo utrácať za všetko, čo ti prvé padne do oka. Obchody sú plné krásnych, minimalistických kúskov. Čisté línie, čisté farby. Biela, čierna, krémová. Tieto kúsky nikdy nevyjdú z módy. A ak si priplatíš za kvalitnejší materiál, tak bude mať aj dlhšiu trvanlivosť. A to nevravím o ľahkej kombinovateľnosti. Skús myslieť minimalisticky.

KONTROLUJ

Nič nie je horšie, ako keď sa niekam ponáhľaš, rýchlo vyberieš niečo zo skrine a už keď si preč z domu si všimneš, že tá blúzka, ktorú máš práve na sebe je špinavá, alebo pokrčená. Preto kontroluj čo si ukladáš do šatníka. Dbaj na to, aby si vždy mala všetko vyžehlené, opraté a prípadne dierky alebo nedokonalosti zašité. Nemusíš mať ani drahé oblečenie, pokiaľ bude vždy upravené, bude in aj bez pár eur navyše.

šatník3

BUĎ PRIPRAVENÁ

Posledný krok k tomu, aby bol tvoj šatník funkčný, je jeho flexibilita. A tým myslím, že je potrebné ho vybaviť na každú situáciu. Keď ideš niekam športovať, nevezmeš si predsa tú krásnu sukňu, čo si si kúpila na kamarátovu párty. Preto mysli dopredu a maj tam z každého niečo. Zopár športových kúskov ako aj niečo elegantné. Malé čierne šaty a biela košeľa sú typický základ. Čo si vyberieš je však len na tebe.

Menej je niekedy viac a preto aj rád by už stačilo. Poď sa rovno vrhnúť na to upratovanie a spraviť si in šatník.

foto: tumblr

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieSom_fashionista