Platformy na filmy a seriály
Unsplash/solomin_d, Instagram/gameofthrones, Unsplash/boliviainteligente, Facebook/Televízia Markíza

Ešte nepracuješ a dostávaš peniaze od svojich rodičov? Zároveň však miluješ sledovať obľúbené filmové a seriálové trháky. Predstavíme ti najlepšie platformy na filmy a seriály, ktoré si môžeš predplatiť v prípade, ak máš obmedzený rozpočet.

Bude to Netflix, HBO Max, Disney+ alebo Voyo? Zistíš to aj podľa rebríčkov najsledovanejších platforiem, ktorý nájdeš aj na Wikipedii.

Netflix

Netflix patrí hádam k najpopulárnejším a najpozeranejším platformám na svete. Už pár rokov kraľuje v rebríčkoch najsledovanejších služieb. V súčasnosti má vyše 230,75 miliónov predplatiteľov, čo tvrdí Wikipedia.

Platformy na filmy a seriály
zdroj: Unsplash/popcornmatch

Možno si si ale stihla všimnúť, že viacero fanúšikov sa už sťažovalo, že ich obľúbené seriály či filmy po nejakom čase z platformy zmizli. Ako príklad môžeme uviesť seriál Ako som spoznal vašu mamu, ktorý už na Netflixe nenájdeš. To je jediné negatívum tejto platformy.

Tešiť sa tam môžeš najmä na obľúbené seriálové a filmové trháky natočené kvalitne a s dejovou líniou, ktorá ťa určite zaujme. Veď predsa zaujala väčšinu sveta.

Napríklad taký seriál You, Papierový dom, Ginny a Georgina, The Crown, Gangy z Birminghamu či filmy Vražda na jachte, The Kissing Booth, 50 odtieňov sivej a 365 dní alebo klasika Scary Movie či množstvo dokumentov.

Platformy na filmy a seriály
zdroj: Unsplash/Ayiman Mohanty

Za predplatenie tejto platformy na mesiac zaplatíš 11,99 eur, ktoré ti Netflix bude sťahovať z účtu.

HBO Max

Spočiatku bolo HBO Max veľkou konkurenciou Netflixu, no teraz sa nachádza až na šiestom mieste v zozname predplatiteľských platforiem. V súčasnosti má viac ako 76,8 miliónov predplatiteľov. Ak rozmýšľaš, že sa k nim pridáš, tiež tam nájdeš super filmy a seriály.

Keď miluješ nezabudnuteľnú klasiku, na HBO Max si môžeš pozrieť Priateľov, Teóriu veľkého tresku, Dva a pol chlapa či rozprávky ako napríklad Hotel Transylvánia. Ak si milovníčka Game of Thrones, môžeš sa tešiť, že tam tento seriál nájdeš tiež. Okrem toho si možno rada pozrieš aj Harryho Pottera.

Platformy na filmy a seriály
zdroj: Unsplash/mahrous_houses

Ďalšie veľké pozitívum platformy HBO Max je, že tam minulý rok bol k väčšine filmov a seriálov pridaný slovenský dabing a titulky. Ak ťa to presvedčilo natoľko, že premýšľaš nad jeho predplatením, mesačne za svoje členstvo budeš platiť 6,99 eur. Ročné predplatné zase stojí 54,99 eur.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife