pexels.com

Spoznali ste sa náhodne. Niekde na ulici, vo fitku, alebo si k tebe prisadol v autobuse. Je jedno, kde ste sa prvýkrát spoznali.

Ty si už napriek tomu vedela, že medzi vami preskočila iskra. Napätie a vášeň medzi vami by sa dali krájať. Nesmelé pohľady sa premenili na sebavedomé a priame.

Spoznávate sa čoraz viac.

Každý večer sedíš za notebookom v posteli a čakáš na správu od neho. Si nedočkavá, nemôžeš uveriť tomu, že ti už 10 minút neodpísal a v hlave si vymýšľaš rôzne príbehy, prečo ti neodpisuje.

Konečne. Bliká ti od neho správa a tebe sa znova prsty rozbiehajú po klávesnici. Píšete si celý deň, celý večer a nakoniec sú z toho týždne.

Padáš do toho viac a viac, ale neuvedomuješ si to. Neuvedomuješ si to, že ste len kamaráti, že si len píšete a to, že máte veľmi veľa spoločných vecí, nemá váhu.

Príde deň D. Pozval ťa von. Najprv nesmelo. Pýta sa ťa, či máš čas a nechcela by si sa ísť prejsť. Súhlasíš okamžite. Starostlivo si vyberáš oblečenie a parfum.

tumblr_lhwefycjrr1qd7aqmo1_500_large tunblr.com

Si spontánna a rýchla. Na dohodnuté miesto prídeš v predstihu a čakáš. Uvidíš ho o malú chvíľu v svetle pouličnej lampy. Je dokonalý. Presne podľa tvojich predstáv.

A váš večer? Nemohol dopadnúť lepšie. Síce ste len kamaráti, nevadí ti to. Vždy si máte čo povedať a nikdy medzi vami nenastane trápne ticho. Rozosmieva ťa vtipmi a ty sa smeješ ako malé dievča. Nevieš, čo sa to s tebou robí. Mení ťa. Postupne ťa formuje a ty cítiš, že toto nezostane len tak.

Spoločných večerov je čoraz viac. Už nie si nesmelá, zavoláš ho von aj ty, trávite spolu každú voľnú chvíľu a objatí od toho prvého už bolo nespočetne veľa. Je ako tvoja terapia. Zlepšuje ti náladu a vďaka nemu sa viac usmievaš. Si šťastnejšia a žiariš. No nemôžeš zabúdať na to, že ste stále len kamaráti.

No on ťa pobozká.

Nečakane. Opatrne. Jemne. Krásne.

200_s tumblr.com

Zostaneš prekvapená, no pripojíš sa. Bozky mu opätuješ a tvoje telo sa celé roztrasie. Nemôžeš uveriť tomu, čo práve robíš. Vieš, že to nie je správne, ale páči sa ti to. Chceš prestať, ale nedá sa. Túžba a vášeň je silnejšia ako ty.

Pomaly sa odtiahne a položí ti prst na pery. Vidíš, ako mu žiaria oči a dokonca pocítiš to, ako veľmi ho priťahuješ. Šepne ti, že by mal ísť. Ani sa  z toho nespamätáš a už sa dívaš na jeho vzďaľujúci sa chrbát.

Nič už nebude ako predtým. Dobre to vieš. Vaše kamarátstvo je ohrozené. Takto sa kamaráti nesprávajú. Teraz ste niečo medzi a tebe sa to prestáva páčiť. Cítiš, že sa niečo zmenilo. A zistíš to okamžite.

Napíšeš mu správu. „Ako to teraz vlastne je?“

No odpoveď neprichádza. Ani o 10 minút. Ani o hodinu. Ani na druhý deň.

Veríš, že to nemôže byť pravda. Že to pekné, čo medzi vami bolo, sa nemôže jedným večerom zmeniť a stratiť. Vieš však, že si to budeš musieť priznať. Vieš, že budeš musieť byť silná a zvládnuť to.

tumblr_l7xbevjI1Z1qasm3ko1_500 tumblr.com

Nádych.

Výdych.

Ty to dáš.

Ja ti verím.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating