Unsplash/Laura Chouette/Mathilde Langevin

Parfum, to je čerešnička na torte krásy ženy. Po tom, čo si upravíš vlasy, spravíš dokonalý make-up, nahodíš obľúbené šaty, prichádza moment, ktorý to celé doklepne – nastriekanie obľúbeného parfumu. Ale ako nájsť pre seba ten pravý?

Možno to poznáš – na kamarátke sa ti extrémne páči jej vôňa, no keď rovnakú použiješ ty, výsledok je úplne iný. Áno, rovnaký parfum má na každom tele inú vôňu. Stojíš v obchode a pred sebou máš neskutočný výber lacnejších aj drahších produktov. Ako si medzi nimi vybrať ten, ktorý sa ti bude hodiť?

V prvom rade, nepočúvaj predavačky, ktoré sú ovplyvnené vlastným vkusom a predajom. Následne si odpovedz na 2 základné otázky:

Aké vône preferuješ?

Ktoré vône ťa vždy lákajú? Kvetinové, citrusové, orientálne, drevnaté, gurmánske, … alebo volíš ich kombinácie? Zamysli sa nad tým, aká vôňa ti je príjemná nie len na tele, ale napr. aj v domácnosti. Musí to byť vôňa, pri ktorej ťa po chvíli nezačne bolieť hlava a následne sa ti rýchlo sprotiví.

Dobrou pomôckou môže byť aj tvoj šatník. Všeobecne platí, že ženy, ktoré nosia svetlé farby preferujú jemné, čisté a svieže vône, zatiaľ čo ženy, ktoré nosia čiernu farbu, volia radšej drevnaté a orientálne parfumy. Sedí to aj na teba?

zdroj: Unsplash/Laura Chouette

Kam ho chceš nosiť?

Samozrejme, existujú aj univerzálne parfumy, ktoré môžeš nosiť celý deň, bez ohľadu na to, či je leto alebo zima. Avšak, každá žena by mala mať minimálne 2 kvalitné produkty, ktoré môže striedať. Rozhodni sa, kam chceš najčastejšie nosiť nový parfum. Do práce? Večer do mesta? Na bežné denné nosenie?

Podľa toho sa môžeš rozhodnúť, či potrebuješ niečo ľahšie alebo ťažšie. Mysli pri tom aj na ľudí, ktorí budú okolo teba, aby si im príliš silnou vôňou neprekážala.

Testovanie

V každej predajni nájdeš papieriky na testovanie, no vďaka nim máš iba základnú predstavu o tom, o akú vôňu ide. Dôležité je vyskúšať si parfum na vlastnej koži. Vtedy zistíš, aký výsledok nastane, keď sa zmieša s tvojou prirodzenou vôňou pokožky.

Náš tip: dávaj si pozor napríklad na to, či si pred testovaním nejedla korenisté jedlá. Tie spôsobujú zmenu vône pokožky a na druhý deň by mohol byť výsledok úplne iný.

Keď nájdeš ten svoj, je to akoby si našla svoju druhú pokožku. Dodá ti sebavedomie a tej vôni neodolá žiaden chlap.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieBeauty