pexels.com

V živote sú občas momenty, kedy si začneš uvedomovať, že sa tvoje názory menia a ľudia, ktorých si vnímala ako neoddeliteľnú súčasť tvojho života, odchádzajú. Najmä po dvadsiatke sa tvoj život a priority začnú meniť. Aké komplikované a vyčerpávajúce veci ťa čakajú?

1, Porovnávať svoj život na sociálnych médiách. Najlepší nástroj na toto je Instagram. Predsa len, tá čajka vyzerá s tým svalnáčom na Maldivách super a ty si v totálnom zapadákove dokonca aj bez toho hlúpeho bývalého, ktorý ti len narobil problémy. Čo tak sa prestať porovnávať a reálne makať na sebe?

2, Stratiť priateľov a zredukovať všetkých tých, ktorí reálne do tvojho života nič prospešné neprinášali. Pretože načo tráviť čas s niekým, kto ťa možno za chrbtom ohovára a jediné čo chce, je občasná pomoc? Po 20-tke prídeš na to, že niet nad pár skutočných priateľov.

3, Ľutovať predošlé rozhodnutia. Dobre vieš, že tým absolútne nič nevyriešiš, ale aj tak ľutuješ všetky veci, ktoré si neurobila a všetky slová, ktoré si nevyslovila.

zdroj: Photo by Daniel Spase from Pexels

 

4, Mať zmätok v tom, čo chceš úprimne robiť. Hlavne zachovaj pokoj! Máš 20, máš pred sebou celý život a naozaj nepotrebuješ hneď vedieť, čím chceš byť a čo chceš robiť v živote. Je to úplne v poriadku.

5, Zistenie, že nie každý v tvojom živote bude navždy. Ach, tá naivita, kedy si si myslela, že s tou skvelou kamoškou budete kamarátky po zvyšok života a dnes si len sem tam napíšete, aby sa nepovedalo. Meníš sa, menia sa iní. Žiadna veda.

6, Už neodpúšťaš tak ľahko. A hlavne nie tomu, kto má stráviť pri tebe celý život. Hovoríš si, že už nie si dobrá osoba, no ty si skrátka len začínaš uvedomovať svoju hodnotu, a na tom rozhodne nie je nič zlé.

7, Už sa nerozčuľuješ nad vecami, ktoré nemôžeš mať pod kontrolou. A ťa privádza do stresu. Už si uvedomuješ, že nie všetko musí byť perfektné. Avšak potom začneš rozmýšľať nad tým, či je to vlastne správne, že máš veci na háku. Rozdvojená osobnosť prichádza.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife