Ako sa zbaviť chĺpkov
Pexels/cottonbro, Instagram/medica.life.centar

Pomaly sa blíži leto, preto určite aj ty premýšľaš nad tým, ako sa zbaviť chĺpkov, aby si sa mohla predviesť v šatách, sukniach, šortkách či plavkách. Existujú rôzne metódy na odstraňovanie ochlpenia a každá z nás používa to, čo jej vyhovuje najviac. S jednotlivými metódami sa spájajú aj rôzne výhody či nevýhody. Čo je pre teba najlepšie?

Holenie, depilácia, epilácia alebo laserové ošetrenie v salóne? Možností je hneď niekoľko. Niektoré z nich sú dostupné pre všetky z nás, iné sú trochu drahšie.

Ako sa zbaviť chĺpkov čo najvýhodnejšie?

Klasické holenie žiletkou

Najlacnejšia metóda, ktorá je zároveň aj najmenej trvácna. Chĺpky začnú rásť už po niekoľkých dňoch a pri tých menej šťastných ženách aj po niekoľkých hodinách. Jednorazové žiletky sú síce najlacnejšie, no vyprodukuješ z nich aj najviac odpadu, preto odporúčame kupovať strojčeky, ktoré vydržia trochu dlhšie.

Nevýhodou je aj nepríjemné zarastanie chĺpkov alebo podráždenie pokožky. Na druhej strane sa dokážeš oholiť celá v priebehu niekoľkých minút, takže ak nestíhaš, ide o perfektný spôsob. Samotná procedúra je bezbolestná.

Depilácia

Na depiláciu môžeš použiť vosk, cukrovú pastu, depilačné pásiky alebo krémy. Urobiť si ju môžeš doma za pár eur, no taktiež môžeš využiť salón, kde ťa to vyjde trochu drahšie, no nebudeš s tým mať žiadnu robotu. Nevýhodou je to, že si musíš nechať narásť dlhšie chĺpky, takže si to nemôžeš zmyslieť zo dňa na deň.

Čo sa týka bolestivosti, depilačný krém je bezbolestný, no zvyšné metódy ťa potrápia trochu viac. Tých pár sekúnd bolesti ale stojí za výsledný efekt hladkosti. Výdrž závisí aj od typu tvojich chĺpkov, no pár dní až týždňov sa nebudeš musieť trápiť.

Prvé hodiny po depilácii je pokožka trochu citlivejšia, no tento pocit rýchlo prejde a ty sa budeš môcť tešiť z hladkej pokožky.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane. 

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieBeauty