Ako sa zbaviť chĺpkov
Pexels/cottonbro, Instagram/medica.life.centar

Klasická epilácia

Klasický elektrický epilátor vytrháva celé chĺpky spolu s korienkom, takže sa priprav na to, že ide o bolestivejšiu metódu. Závisí ale od konkrétnej partie tela a taktiež tvojho prahu bolesti. Časom si na to vieš tak zvyknúť, že ťa to vôbec nebude bolieť.

Na začiatok ťa to vyjde pár desiatok eur, pretože si musíš kúpiť epilátor. Na trhu sú rôzne značky, niektoré majú aj špeciálne nadstavce, takže si vyber ten, ktorý má dobré recenzie. Následne už nebudeš musieť investovať ani euro.

Taktiež si musíš nechať narásť dlhšie chĺpky, aby ich epilátor zachytil. Celý proces trvá niekoľko desiatok minút, podľa toho, akú veľkú oblasť epiluješ. Lýtka stihneš za približne 15 – 20 minút. Pár hodín po skončení je pokožka mierne červená a citlivá, takže si epiláciu naplánuj dopredu. Hladká pokožka ti vydrží niekoľko týždňov.

IPL epilácia

Obľúbeným spôsobom odstraňovania chĺpkov je aj IPL epilácia. Ide o drahšiu metódu, pretože tento epilátor stojí niekoľko stoviek eur. Ide o laserový spôsob, ktorý narúša pomocou svetla štruktúru chĺpkov. Čím tmavšie chĺpky máš, tým efektívnejšie to bude. Pre veľmi svetlé chĺpky to nie je úplne vhodné.

Pred použitím IPL epilátora musíš danú oblasť najskôr oholiť (ideálne pár hodín vopred), aby nevznikol zápach zo spáleného chĺpku. Dôležité je vybrať si správnu úroveň intenzity svetla pre tvoj typ pokožky. Ide o dlhšiu procedúru, ktorú by si mala v prvých mesiacoch používania opakovať približne každé dva týždne. Postupom času stačí toto obdobie predlžovať. Hladká pokožka by ti mala vydržať pokojne 6 až 8 týždňov.

Na niektorých miestach ti chĺpky môžu prestať rásť úplne. Výhodou tiež je, že si môžeš epiláciu urobiť v pohodlí svojho domova.

Laserová epilácia

Ak sa chceš zbaviť ochlpenia, pomôžu ti aj v špecializovaných salónoch krásy alebo kozmetických štúdiách. Ide o najdrahšiu, no zároveň najtrvalejšiu metódu. Podľa partie tela ťa vyjde epilácia na niekoľko stoviek eur, pretože je potrebné absolvovať viacero sedení.

IPL metóda síce tiež funguje na princípe laseru, no účinky nie sú tak trvácne ako v tomto prípade. Väčšina chĺpkov prestane rásť úplne, no môže sa stať, že raz za čas bude potrebné zákrok zopakovať, aby efekt zotrval. To ale záleží od typu tvojich chĺpkov. Nemusíš sa navyše o nič starať, všetko urobia za teba.

Ešte stále nevieš, ako sa zbaviť chĺpkov? Ktorá metóda ti je najsympatickejšia?

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieBeauty