Opaľovanie

Leto miluje azda každá z nás, a to aj z toho hľadiska, že sa môžeme opaľovať a chytať bronz. Chceš vedieť, ako sa v lete nespáliť, no zároveň pôsobiť prirodzene? Vďaka týmto tipom budeš mať bezstarostné leto. 

Toto sú 4 zaručené tipy, vďaka ktorým sa nespáliš a nebudeš sa šúpať. Určite vieš, že spálená pokožka môže narobiť veľké problémy a žiadna z nás nemá rada, ak je jej telo červené, svrbí a nepríjemné štípe.

Poriadne sa natieraj

Každá z nás chce mať čokoládovú farbu a vyzerať krásne opálene, avšak tým, že sa nebudeš natierať, uškodíš nielen svojej pokožke, ale aj zdraviu. V letnom období sa pokojne krémuj aj viackrát do dňa, pretože voda ti náter rýchlo zmyje, aj napriek tomu, že tvoj krém sľubuje vodeodolnosť.

Ak nevieš, aký opaľovací krém je aktuálne na trhu ten najlepší, dočítaš sa to v našom článku TU.

Nespáliť
zdroj: Pexels/Armin Rimoldi

Aj tieň dokáže narobiť neplechu

Nezabúdaj na to, že slniečko ťa opaľuje aj v tieni a určite by si to nemala brať na ľahkú váhu. Aj napriek tomu, že sa nevystavuješ priamemu žiareniu, tvoja koža hnedne. Rovnako to platí aj v prípadoch, keď je počasie pod mrakom, takže sa rozhodne nenechaj oklamať tým, že na teba práve „nepečie“ ako divé.

Nezabúdaj na to, že tvoja pokožka potrebuje postupne získať opálený základ, inak sa rýchlo spáliš.

Používaj mlieka po opaľovaní

O pokožku sa treba starať počas celého roka. A ak tráviš príliš veľa času na slnku, musíš sa o ňu starať oveľa dôkladnejšie, ako v iné dni. Siahni po rôznych prostriedkoch, ktoré slúžia najmä na to, aby ťa chránili aj po tom, ako si sa opaľovala a ich ďalším účelom je, aby sa pokožka po chytaní bronzu upokojila. Dobrá hydratácia ti navyše pomôže aj v tom, aby si si krásne opálenie udržala čo najdlhšie.

Spáliť
zdroj: Pexels/RF._.studio

Zdanie klame a tvoja pokožka nevyzerá tak svetlo, ako si myslíš

Ak si sa v nedávnej dobe slnila, možno si mala pocit, že vôbec nechytáš farbu, a tvoja pokožka svetlá. Dávaj si pozor, pretože zdanie často klame a keďže ti pri opaľovaní svieti slnko od očí, skresľuje sa aj tvoja predstava o farbách. Navyše, tvoja pokožka pigmentuje ešte chvíľu potom, čo sa zo slnka stiahneš.

Počas horúcich dní netreba zabúdať ani na dostatočný pitný režim, pretože v týchto dňoch nám chýba hydratácia. Nezabúdaj ani na nosenie slnečných okuliarov s ochranným faktorom UVA a UVB a pokrývku hlavy vo forme klobúka či šiltovky.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieBeauty