Triola

Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Tlačová správa triola.sk

Leto klope na dvere s ním každoročne prichádza výber toho najdôležitejšieho letného kúska: plaviek. A že ten výber nie je naozaj jednoduchý – najmä, pokiaľ potrebujeme zamaskovať nejaké nedokonalosti postavy. Štylistka radí, na čo si treba pri výbere plaviek dať pozor.

Výber vhodného modelu plaviek, v ktorých sa budeme na pláži či pri bazéne cítiť komfortne a sebavedomo robí vrásky na čele nejednej z nás. Najmä, ak nás trápia veľké prsia či široké boky. Zamaskovať nedokonalosti a zvýrazniť to, čo je na nás pekné ti môžu pomôcť i rady štylistky, ktoré ti ukážu, na čo sa treba pri výbere plaviek sústrediť.

1. Venuj pozornosť materiálu

Pozor na kvalitu materiálu treba dať hlavne pri lacnejších kúskoch. Niektoré módne plavky môžu síce na prvý pohľad vyzerať štýlovo a ísť s poslednými trendmi, čo sa ale týka materiálu, ten môže pokrivkávať. Plavky by vždy mali byť z kvalitného a odolného materiálu. Už kvôli tomu, čo v lete musia vydržať (pot, soľ, chlórovaná voda). Nekvalitné kúsky sa môžu zasa natiahnuť aj o niekoľko čísel. Radšej teda investovať do kvality, ktorá ti vydrží aj viac sezón.

2. Farby môžu zradiť

Aj v tomto prípade sa oplatí kupovať si kvalitné kúsky a už pri kúpe si dať pozor na farbu plaviek v kombinácii s ich materiálom. To platí najmä pri svetlých farbách. Zbystri pozornosť, ak sa ti materiál zdá príliš tenký alebo nezvyčajne elastický. A to hlavne pri svetlých farbách. Pri tých sa totiž v prípade veľmi tenkého a nekvalitného materiálu môže stať v priamom kontakte s vodou veľký trapas a ty zistíš, že tvoje plavky sú vlastne priehľadne. A tým pútať pozornosť určite nechceš. Pokiaľ si si predsa zvolila svetlú farbu plaviek a váhaš, či sa ti niečo také môže stať, skontroluj, či pod látkou pri tlaku nepresvitá dlaň. Ak áno,  radšej sa nákupu takého kúsku, ak aj za výhodnú cenu, vyhnite. Ani prílišná pružnosť nie je výhodou.

3. Pevný vrchný diel

Základom je vybrať si model, v ktorom sa budeš cítiť naozaj pohodlne a nebudeš sa strachovať, či ti z neho niečo nevypadne alebo naopak nebude tlačiť. To môže byť problém najmä pre dámy s väčšími a menej pevnými prsiami. „Ak nemáte pevné prsia a pritom chcete, aby váš dekolt vyzeral aj v plavkách pekne, vyhýbajte sa plavkovým podprsenkám s nevystuženými posuvnými trojuholníčkami na šnúrke. Vyberajte také vrchné diely, ktoré majú košíky vpredu spojené látkovým sedlom, kostice a jemné vystuženie,“ radí štylistka značky Triola Žaneta Ilutanová. Tento strih pomôže sformovať krásny dekolt a aj väčšie prsia zafixuje v strede. Pri pohybe na pláži (športe) či pri plávaní sa prsia „nerozchádzajú“ do strán a z košíčkov nevypadávajú. Pozornosť venuj aj ramienkam, pri ktorých je dôležité, aby boli nastaviteľné.

4. Vyberaj podľa typu postavy

Je len málo z nás, ktoré sú so svojou postavou 100 % spokojné a nemajú potrebu niektoré nedokonalosti potlačiť. Šikovný výber plaviek v závislosti od tvojej postavy ti pomôže cítiť sa na pláži komfortne a sebavedomo. V zásade platí, že pre dámy s postavou hrušky (väčší zadoček a stehná) je vhodnejší väčší výstrih, aby bola zvýraznená horná časť postavy. Na dolnú časť je lepšie zvoliť si skôr variant so sukienkou alebo šortkové nohavičky, prípadne sťahovacie nohavičky zo silnejšieho materiálu.

Pokiaľ má žena veľké prsia, je dobré vybrať vrchný diel s kosticami (nie push-up!) a širším zapínaním aj ramienkami. Ženy s menšími prsiami a mladé dievčatá si môžu dovoliť klasické trojuholníkové bikiny alebo obľúbený push-up štýl.

Športová a chlapčenská postava unesie bez problémov aj model s výrazným vzorom alebo s volánmi, jednodielne plavky s výstrihom, ale aj spodné diely menšej veľkosti so zaväzovaním na boku.

Ženy s väčším bruškom môžu svoj nedostatok skryť do jednodielnych modelov alebo voliť plavky, ktoré majú spodný diel s vyšším pásom.

5. Úlohu zohrá i farba pokožky

Pokiaľ sa príliš dobre neopaľuješ a nechceš vyzerať ešte svetlejšia, ako v skutočnosti si, vyberaj si skôr sýte červené a bronzové odtiene, skrátka teplejšie farby. Hodí sa aj tmavšia smaragdová či fuksiová. Opálenej koži slušia pastelové odtiene, ale aj výrazne žltá či biela. Na druhú stranu veľmi efektne vyzerajú aj zemité odtiene, ako je béžová či olivová. Viacero firiem tiež ponúka možnosť nakombinovať si horný a spodný diel plaviek podľa svojich preferencií. Práve takéto modely má v ponuke aj osvedčená značka Triola, ktorá svoje plavky nedováža, ale šije v susednej Českej republike. Všetky jej modely môžete nájsť na web stránke www.triola.sk.

6. O plavky sa treba starať

Dôležitá je tiež starostlivosť o plavky, ktorá má veľký vplyv na ich životnosť. „Aby ste zachovali ich estetické aj úžitkové vlastnosti, ideálne je prať ich v rukách, neodstreďovať, nepoužívať aviváž a chrániť ich pred kontaktom s opaľovacími prípravkami,” radí Žaneta Ilutanová.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieSom_fashionista