Nepribrať
Unsplash/ŞULE MAKAROĞLU/Elena Kloppenburg

Leto je obdobím, kedy chce každá z nás vyzerať dobre a príťažlivo. Ak chceš aj ty nosiť vyzývavé oblečenie, mala by si myslieť na pár základných pravidiel. Chceš sa cez leto normálne stravovať, no nepribrať? 

Namiesto toho, aby si jedla sladkosti, zaraď do svojho jedálnička skôr zdravšie varianty. Leto nie je o tom, aby si si odopierala svoje obľúbené veci, ale o tom, aby si jedla a nepribrala.

Jedz ovocie a zeleninu

Cez leto je veľkou výhodou to, že môžeš jesť hocijaké ovocie či zeleninu. Dopraj si napríklad melón, ktorý je sýty a nemá ani veľa kalórií. Snaž sa jesť zeleninu aspoň na raňajky a obed. Ak chceš zabrániť prejedaniu, musíš sa stravovať častejšie, no zvoľ menšie porcie.

Každý deň sa hýb alebo cvič

Cvičiť každý deň nie je zdravé, avšak ak si cvičenie nedopraješ ani raz za týždeň, snaž sa aspoň hýbať. Ak si chceš cez leto dopriať, bez pohybu to nepôjde. Chceš schudnúť bez námahy? S týmito 4 aktivitami pôjdu kilá dole.

Nepribrať
zdroj: Pexels/Tirachard Kumtanom

Dodržiavaj pitný režim

To, že hlad je prezlečený smäd, je skutočná pravda, a preto sa vždy najskôr napi a až potom sa najedz. Počas dňa by si mala vypiť aspoň 3 litre, no keďže v lete sú veľké horúčavy, pokojne môžeš piť aj viac.

Nepopíjaj príliš veľa alkoholu

Alkohol má príliš veľa kalórií, čo sa môže odzrkadliť aj na tvojej postave či tvári. Raz za čas si samozrejme daj, ale nepreháňaj to. Pamätaj, aj tvoja pleť občas potrebuje detox od cigariet, alkoholu a ponocovania, prečo? To sa dočítaš v našom článku TU.

Nepribrať
zdroj: Unsplash/Helena Yankovska

Uprednostňuj varenie doma

Ak máš čas, varievaj si radšej doma, pretože sama najlepšie vieš, koľko oleja a podobných vecí si do jedla dávaš. Vo vlastnej kuchyni si môžeš pripraviť výživnejšie a zdravšie varianty, a preto to uprednostňuj.

Nezabúdaj na to, že leto je rovnaké obdobie ako každé iné, a preto sa neprejedaj a nestresuj. Blížia sa dni plné slnka, mora, chát a dobrej nálady, takže si ho nedaj nikým a ničím pokaziť. Ak by si aj náhodou pribrala, netráp sa.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieFitness