Ako schudnúť bez námahy
Pexels/Katya Wolf

Ani počas leta si nedávaš dovolenku od pohybu? Tak je to správne! Ak máš aj počas tohto obdobia za cieľ zhodiť pár kíl navyše či makať na svojej kondičke, tieto letné aktivity si ihneď obľúbiš. I keď je pravda, že v horúčavách sa poriadne zapotíš, teraz máš možnosti, aké počas zimy rozhodne nie. Schudnúť ešte nebolo ľahšie!

V tomto teple len málokedy máme chuť na nezdravé vyprážané jedlá, viac nám chutí niečo sviežejšie, ako je zelenina a ovocie, ktoré majú práve sezónu. Pijeme viac vody, čo je pri chudnutí len plusom a hýbať sa vieme aj mimo domova či posilky, pretože si konečne nemôžeme sťažovať na počasie.

Vďaka tomu sa môžeš venovať aktivitám, ktoré ti pomôžu s kondičkou a zároveň ťa budú aj baviť. Pri nich zabudneš, že vôbec vlastne športuješ.

Ako schudnúť bez väčšej námahy?

Kolieskové korčule

Leto je rozhodne časom korčuľovania sa. Pre mnohé z nás je to ideálnejšia voľba, než je samotný beh. Ide o skvelé kardio, ktoré ti navyše dokonale formuje zadok. Vytiahni tie svoje na večer, kedy je vzduch príjemný a vychutnaj si západ slnka s hudbou v ušiach na rovnej ceste. Vypneš hlavu a zároveň si zamakáš bez toho, aby si sa trápila.

Príjemné s užitočným

Bazén, jazero, more. Nielen, že sa pri vode môžeš opaľovať a schladiť v horúčavách, stačí ti pár kôl plávania na to, aby si mala za sebou plnohodnotné denné kardio, ktoré ti pomôže budovať svalstvo.

Spojíš tak cvičenie a oddych zároveň. Ak sa rozhodneš pre deň na kúpalisku bez toho, aby si si dala hranolky či langoš, potom môžeš byť na seba pyšná.

Zavolaj kamošov

Nezabúdaj ani na spoločenské športy. Napríklad loptové hry – veľa pohybu a smiechu s kamarátmi zároveň. Strávite čas efektívnejšie, než sedením na kávičke či drinku, využijete dobré počasie naplno, nazbierate zážitky a popri tom si ani neuvedomíš, aký skvelý pohyb máš za sebou.

Aj výlet sa ráta

I obyčajná prechádzka sa počíta do kategórie – letné aktivity. A ak z nej spravíš výlet, potom to bude 2 v 1! Spoznaj nové miesta alebo navštív tie, ktoré máš rada (ideálne, ak budú v prírode) a kroky sa ti budú len tak zvyšovať.

Keď nachodíš minimálne 10-tisíc krokov počas dňa, kedy si s niekým blízkym (alebo hoci aj sama) objavovala svet, ani ťa to nebude bolieť. Určite ťa to tak bude baviť viac, než len povinná ozdravná prechádzka.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieFitness