Chudnutie je večná téma žien. Hlavne pred letom, pretože každá chce mať peknú postavu do plaviek. Avšak, aj teraz je dôležité udržiavať si svoje telo vo forme.

Pokiaľ si myslíš, že po lete môžeš jesť všetko, nie je to pravda. Neskôr by si sa nezmestila do oblečenia, ktoré máš na chladnejšie počasie a musela by si si kúpiť väčšie číslo.

Veríme, že to nechce zažiť nikto. Práve tieto potraviny a nápoje ti pomôžu s tým, aby si schudla prebytočné kilá, ktoré sa ťa od leta držia.

Brokolica

Brokolica je ideálna zelenina do diéty. Môžeš ju zjesť vo veľkom množstve, pretože neobsahuje veľa kalórií a zasýti ťa na dlhší čas. Okrem toho obsahuje veľa vitamínov a minerálov, ktoré pri diéte potrebuješ. Môžeš si ju pripraviť na pare, alebo jednoducho uvariť a postrúhať syrom, ktorý má málo tukov.

Paradajky

Najobľúbenejšie jedlo mnohých žien, ktoré sú v diéte. Paradajky obsahujú z veľkej časti len vodu, preto ti zabezpečia úbytok na váhe, no na druhej strane plný žalúdok. Pokiaľ ti nechutia surové, môžeš si ich upiecť alebo z nich spraviť polievku, ktorá bude obsahovať čisto paradajky a koreniny.

Nízkotučné mlieko

Pri chudnutí si môžeš dopriať aj mlieko, najlepšie nízkotučné. Je lepšie, keď zvolíš takýto nápoj a budeš sa cítiť nasýtená, ako by si mala vypiť liter vody, no aj tak pociťovať hlad.

Zelený čaj

Tento čaj by si v diéte mala piť každý deň. Obsahuje kofeín, preto ťa dokáže prebrať a pri tréningu ti zabezpečí, že spáliš viac kalórií. Taktiež znižuje chuť do jedla, a keď si do neho dáš malú lyžičku medu, nebudeš mať poobede náladu vyjesť celú skriňu so sladkosťami.

Voda s citrónom

Čarovnú vodu s citrónom pozná aj tvoja mama. Mala by si ju piť hlavne po zobudení, pretože ti zabezpečí hydratáciu, preberie telo a naštartuje metabolizmus. Citrón je veľmi dobrý pomocník pri tom, ak ti čistá voda nechutí.

Celozrnné pečivo

Niektorí hovoria, že by si sa mala pečivu pri chudnutí vyhýbať. Nie je to tak úplne pravda, pretože celozrnné a grahamové pečivo môžeš jesť. Obsahuje viac vlákniny a prospešných látok, ktoré ti dodajú živiny a zasýtia ťa na dlhý čas.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.