Detox pre pleť

Tvoje telo si nezaslúži detox len zvnútra, ale aj zvonka. Každá žena by sa mala vedieť správne starať o svoju pleť a z času na čas jej dopriať oddych v podobe detoxu. A prečo tak nespraviť práve teraz, keď sa blíži jar? Popri jarnému upratovaniu.

Okrem očisty zvnútra treba pozornosť venovať aj pleti. Kvalitná kozmetika v kombinácii s vhodnými krokmi jej prinesú úľavu a detox sa prejaví na celkovom vzhľade pleti, aj na zdraví tvojej pokožky.

Detox tela

Určite sa netreba púšťať do žiadnych drastických diét. Úplne stačí, keď z jedálnička na niekoľko dní vylúčiš ťažké mastné jedlá a namiesto nich si dopraješ viac vody, čaju alebo smoothie. Na detox tela ale lepšie fungujú zeleninové nápoje, hoci ti veľmi nemusia byť po chuti.

Súčasťou detoxu môže byť aj obľúbené saunovanie a správne striedanie pobytu v horúcom prostredí s ochladzovaním. Počas saunovania si však treba urobiť celotelový píling (kvôli hygiene je ideálne odstraňovať odumreté časti kožných buniek z vrchnej vrstvy pokožky jemnou pemzou alebo pílingovou rukavicou).

Jarný detox pleti
zdroj: Pixabay/silviarita

Potom treba pleti dopriať kvalitné pleťové mlieko alebo olej. Po tejto procedúre sa do pokožky vstrebe podstatne väčšie množstvo, ako po klasickej sprche.

Netreba zabúdať ani na dopĺňanie vitamínov, minerálov a stopových prvkov, ktoré môžeš získavať aj zo stravy. Nielen po detoxe tela si organizmus zaslúži primeranú dávku kolagénu, ktorý bude účinkovať vo vnútri tela, ale prejaví sa aj na pleti. Užívanie kolagénu patrí medzi základnú starostlivosť o pleť a zdravie. A v dnešnej dobe je obzvlášť obľúbený.

„Aby mal kolagén maximálny účinok a blahodarné účinky na zdravie, je dôležité vytvoriť si každodennú rutinu,“ vysvetľuje Katarína Demetriou z kozmeticko-farmaceutickej spoločnosti Pharma MKL. „Ideálne je riediť tekutý kolagén s vodou a vypiť ho večer pred spaním,“ dodáva.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieBeauty