Photo by bruce mars from Pexels

Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Poznáš ten pocit, keď sa ti zdá, že ti všetko padá na hlavu? Že máš toho veľa a tvoj život sa točí iba okolo povinností? Je čas spraviť kroky, vďaka ktorým toto hektické obdobie s prehľadom zvládneš. Pretože ak si na ne nenájdeš čas, čakajú ťa iba nervy a stres. Ak sa z toho všetkého nechceš zblázniť, nezabúdaj na tieto 4 veci!

1. Keď nejde o život, nejde o nič

Najdôležitejšou vecou je mať v hlave všetko urovnané. Pretože ak máš poriadok v hlave, máš ho aj vo svojom živote. Musíš si uvedomiť, ktoré veci sú pre teba prioritou, a ktoré zase môžu počkať. Nedá sa všetko robiť a vyriešiť naraz. Chce to postupnosť, plán a občas sa na niečo vykašľať. Nemusíš byť vo všetkom, čo robíš vždy dokonalá a tiež nemusí byť všetko tip-top. Nedávaj si príliš vysoké nároky na seba, ani na veci, ktoré robíš. Život nie je súťaž.

2. Dopraj si relax

Dopriať si chvíľu pre seba znie skvele. Ale ľahšie sa to hovorí ako koná, však? Najmä, ak si v neustálom kolotoči povinností a nevieš, kde ti hlava stojí. Avšak, ak si tú chvíľu pre seba skutočne nedopraješ, raz sa na tebe celý ten zhon podpíše. Či už na zdraví psychickom alebo fyzickom. Choď na dlhú prechádzku, daj si horúcu vaňu, objednaj sa ku kozmetičke. Ak si nespravíš čas pre seba, raz ho nebudeš mať na nič.

3. Tráv čas s najlepšou kamarátkou

Nezabúdaj na svojich najbližších a tráv s nimi čas vždy, keď sa to dá. Mimoriadne dôležité je nezabúdať na svoje kamarátky, hlavne na tú najbližšiu. Nie len, že tak udržíš vaše priateľstvo aj cez to všetko, čo teraz máte na práci, ale je to čas, kedy spolu vypnete. Pri pohári vína sa môžete jedna druhej so všetkým zdôveriť, posťažovať sa na to, čo vás trápi a vzájomne si opäť dodáte silu a podporu. Musíš mať pri sebe človeka, ktorý ťa povzbudí.

4. Nezabúdaj na svoj koníček

Aj napriek všetkému nikdy nezabúdaj na seba. Nejde len o to, dopriať si relax vo forme ničnerobenia, ale nevykašľať sa na svoje hobby. Naše koníčky sú to, čo nás vie potešiť, vieme si pri nich oddýchnuť, zabaviť sa, niečo sa naučiť. Ver, že aj keď sa ti zdá, že na ten svoj nemáš čas, zakaždým, keď si ho nájdeš si uvedomíš, ako dobre a oddýchnuto sa po ňom cítiš. Naplní ťa energiou, ktorú určite potrebuješ.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife