Chcela by si si vedieť pekne a pritom jednoducho nalíčiť oči? Si v tomto začiatočníčka a chceš sa naučiť spôsob ako na to? Potom je nasledujúce video presne pre teba! Krásne a pritom ľahké líčenie očí sa vďaka nemu naučíš krok za krokom.

Základom je použiť na viečko korektor alebo bázu pod očné tiene – tieto produkty viečko vyhladia a tiene budú lepšie držať. Zafixovať ich môžeš púdrom. Dôležité je vybrať si správne odtiene, ktoré sa ti budú hodiť.

Mala by si si vybrať 3 tiene – základom bude stredný, ktorý bude hlavnou farbou (pre jeho správne určenie si môžeš pomôcť svojím obľúbeným rúžom). Druhý tieň bude od tohto svetlejší a bude slúžiť na prejasnenie a tretí bude tmavší na zvýraznenie. Veľa toho závisí aj od štetcov, ktoré používaš – mali by sa hodiť k štruktúre tieňov, ktoré použiješ.

Začni tým, že „stredný“ odtieň nanesieš na miesto, kde sa viečko ohýba, nie však vyššie ako je kosť. Oko maj pri tom otvorené, aby si lepšie videla, ako ti to ide. Pokračuj tmavším odtieňom, ktorým si oko vykontúruješ. A to tak, že ho použiješ na vonkajšiu časť viečka.

Drž sa pri záhybe a pod ním, nie nad. Blenduj ho tak, aby s prvým tieňom vytvoril prirodzený prechod. Tretím krokom je najsvetlejší odtieň – aplikuj ho do vnútorného kútika oka. Môžeš ešte použiť nejaký svetlý, trblietavý tieň, ktorým si prejasníš miesto pod obočím a stred vnútorného kútika. A máš hotovo!

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.